Xiaomi POCO cihazları için büyük sistem güncellemesi hazırlıyor!

Birçok alt markası olan Xiaomi, bu firmalarla özellikle fiyat-performans alanında iyi işler çıkartıyor. Şirketten gelen son bilgiler firmanın alt markalarına olan desteği gözler önüne serdi. İşte detaylar.

Xiaomi POCO cihazları için büyük sistem güncellemesi hazırlıyor!

Alt markalarıyla birçok ülkede telefon satan Çinli teknoloji devi Xiaomi, bu markalara olan desteğini sürdürüyor. Şirketin donanım ve fiyat politikasını iyi ayarladığı POCO alt markası Xiaomi için büyük öneme sahip.

Akıllı telefonlarında kullandığı MIUI arayüzüyle birçok işlevsel özellik sunan firma bu desteği sevilen bir POCO modeline daha yayınlayacağını duyurdu. İşte detaylar.

Xİaomi POCO cihazları için desteğini sürdürüyor

Xiaomi tarafından akıllı telefonlar için geliştirilmiş olan MIUI 14, Google Android tabanlı özel bir arayüz oluyor. Temiz ve görsel olarak çekici bir kullanıcı arayüzü, özelleştirilebilir uygulamalar, gizlilik koruması ve performans optimizasyonları gibi zengin özellikleriyle yenilenen bu arayüz birçok modele yakında gönderilecek.

Güncelleme Xiaomi telefonlarına yeni tasarım dili, iyileştirilmiş ana ekran özellikleri ve daha iyi sistem performansı getirmesi bekleniyor. Ek olarak, çeşitli duvar kağıtları ve önemli sistem optimizasyonları gibi yeni özellikler de kullanıcılara sunulacak.

Xiaomi'den POCO kullanıcılarını ilgilendiren gelişme!

POCO F3 için Şubat ayında yayınlanacak olan güncelleme kullanıcılara performans olarak iyileştirme getirecek. Cihaz 6,67 inç 1080 x 2400 çözünürlüklü, 120Hz AMOLED ekran, Qualcomm Snapdragon 870 5G işlemci ile çıktı. Kutudan Android 11 tabanlı MIUI 12.5 ile çıkan model, şu ana kadar Android 12 tabanlı MIUI 13 güncellemesi almıştı.

Son dahili MIUI yapısı V14.0.2.0.TKHEUXM olan bu model için güncelleme Şuabt ayının sonuna doğru yayınlanabilir. Bu yapıları uzun süredir test eden şirket en iyi deneyimi sunmak için güncellemeyi ilk olarak POCO Mi Pilot için kayıt olanlara sunacak.