Ethereum aktif adres sayısı dibi gördü!

Ethereum'un aktif adresleri, piyasa satışlarının ortasında 2 yılın en düşük seviyesine ulaştı.

Ethereum aktif adres sayısı dibi gördü!

Küresel kripto para birimi sektörü, Mart ayında geri kazandığı 2 trilyon doların çok altında, piyasa değerinin 883 milyar dolara düşmesine neden olan büyük bir satıştan muzdaripken, Ethereum'un ( ETH ) zincir içi etkinliği çarpıcı bir düşüş kaydediyor.

Ethereum aktif adres sayısı dibi gördü!

Coin Metrics'in geçtiğimiz gün yayınlanan Ağın Durumu haber bültenine göre, Ethereum blok zincirindeki aylık benzersiz aktif adreslerin sayısı 20 Haziran 2020'den bu yana en düşük seviyeye ulaştı.

Spesifik olarak, Ethereum'un aktif adresleri 2021'in sonlarında ve 2022'nin başlarında geri döndü ve Mart 2022'nin sonlarında yaklaşık 9 milyona ulaştı. Ancak o zamandan beri bu sayı 6 milyona kadar düştü. Bu son iki yılın en düşük seviyesi.

Ethereum aktif adres sayısı dibi gördü! - Resim : 1

Kaynak: Madeni Para Ölçümleri Grafik Aracı

Mayıs 2021'de Ethereum'un aylık benzersiz aktif adresleri 13 milyona ulaştı ve ardından değere göre ikinci en büyük kripto olan ETH'nin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi 4.000 doların üzerine çıktı.

Ancak, ardından gelen kripto çöküşünde, aylık aktif adres sayısı 8 milyonun altına düştü ve sonrasında 10 milyona ulaşamadı.

Bu arada CoinMarketCap'in kripto topluluğunun, daha önce bildirdiği gibi, ETH'nin 31 Temmuz 2022'ye kadar ortalama 2.529 $ fiyatla işlem göreceğini tahmin ettiğini de belirtmekte fayda var.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.