Güncel

Bitcoin düşerken, Ethereum dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor!

Bitcoin hakimiyeti 4 yılın en düşük seviyesine düşerken, Ethereum dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor!

Bitcoin düşerken, Ethereum dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor!

Yaklaşan Merge yükseltmesi, Ethereum'u ( ETH ) piyasa değerine göre en üst sıradaki kripto para birimi olarak Bitcoin'in ( BTC ) egemenliğine sokmaya teşvik ediyor. Eylül, Ethereum için yükseliş ayı olarak kabul edilebilir. Varlık sermaye girişi görmeye devam ediyor.

Bitcoin düşerken, Ethereum dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor!

6 Eylül itibariyle, Bitcoin'in kripto piyasası hakimiyeti dört yılın en düşük seviyesine düştü ve bir noktada 381.2 milyar dolarlık piyasa değeri ile %38,2'ye kadar düştü. Ethereum ise %20,3'lük bir paya sahip oldu. (202.8 milyar dolarlık piyasa değerine sahip) 

Kripto ticareti analisti Ali Martinez şunları kaydetti:

“Bitcoin hakimiyeti dört yılda ilk kez %39'un altına düştü. Görünüşe göre #Ethereum yaklaşmakta olan Merge yükseltmesiyle dikkatleri üzerine çekti ve Cardano ayrıca Vasil hardfork'u ile biraz çekiş kazanıyor."

Bitcoin düşerken, Ethereum dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor! - Resim : 1

Bitcoin'in kripto piyasası hakimiyeti. Kaynak: TradingView

Birleştirme yaklaştıkça Ethereum kazanıyor

Ethereum'un artan hakimiyeti, platformun yaratıcısı Vitalik Buterin'in Birleşmenin 13-15 Eylül arasında gerçekleşeceğini doğrulamasından sonra geliyor. Yükseltme, blok zincirini bir Proof-of-Stake ( PoS ) protokolüne geçirecek.

Genel olarak, kripto analistleri, Birleşmenin Ethereum'un pazar hakimiyeti ve fiyat artışı üzerindeki uzun vadeli etkisi arasında ikiye bölünmüş durumda. Ancak, rallinin Merge'in ilk başarısına bağlı olacağı konusunda bir fikir birliği var.

Bu, Ethereum kayıt kazançları gibi rakip varlıklara rağmen Bitcoin fiyatının 20.000 doların altında mücadele etmeye devam etmesiyle geliyor. Basın saatine göre, amiral gemisi kripto 19.800 dolardan işlem görüyordu. 

Sonuç olarak, kripto ticareti uzmanı Michaël van de Poppe, Ethereum gibi varlıklar tarafından desteklenen piyasanın yükselmeye çalıştığını, ancak Bitcoin'in bir engel olarak hareket ettiğini belirtti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.