Ethereum rallisi bir fitil ateşi ile sona erebilir! İşte nedeni!

Türev veriler, Ethereum rallisinin aniden bir 'sat haberi' etkinliğiyle sona erebileceğini gösteriyor!

Ethereum rallisi bir fitil ateşi ile sona erebilir! İşte nedeni!

Ethereum ( ETH ), güncellemeden sonra yükseliş momentumunu sürdürmek için varlığa yönelik piyasa bahislerinin bir bölümü olarak, Merge yükseltmesinden önce kripto para birimi sektörü için cazibe merkezi olmaya devam ediyor. Ancak bazı mucitler, Birleşme sonrası olası bir fiyat düzeltmesine hazırlanıyor gibi görünüyor.

Ethereum rallisi bir fitil ateşi ile sona erebilir! İşte nedeni!

Bloomberg'in Ağustos ayında bildirdiğine göre , türev piyasalar özellikle tüccarların Eylül güncellemesinden önce bir ralli öngören alım opsiyonlarına yöneldiğini gösterirken, vadeli işlemler ve opsiyonlar yatırımcıların bir "haberi sat" senaryosunda değerin düşmesini beklediklerini gösteriyor.

Özellikle yatırımcılar, Ethereum'un basın zamanında kaydedilen şu anki değerinden yaklaşık 2.200 $'a yükselmesini bekliyor.

Ethereum rallisi bir fitil ateşi ile sona erebilir! İşte nedeni! - Resim : 1

Ethereum seçenekleri tablosu. Kaynak: Glassnode

Fiyatta geri çekilme beklentisi

İlginç bir şekilde, 15 Eylül civarında revize edilen Birleşme sonrasında aşağı yönlü koruma talebinde bir eğilim var. Bu nedenle, bazı yatırımcıların Birleşme sonrası aşağı yönlü bir ivme tahmin ettiği sonucuna varılabilir.

Glassnode analistleri, “Birleştirme Sonrası, sol kuyruk, önemli ölçüde daha yüksek zımni oynaklıkta fiyatlandırıyor, bu da tüccarların Birleştirme sonrası 'haberi sat' opsiyonu koruması için prim ödediğini gösteriyor” İfadelerine yer verdi.

İlk duyurudan bu yana kripto ralli yapmış olsa da, Birleşmeden sonra Ethereum'un fiyat hareketiyle ilgili bir belirsizlik seviyesi olduğunu belirtmekte fayda var. Son olarak, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin'in, tarihin 15 Eylül olarak revize edildiğini doğruladığını belirtelim.