Güncel

Ethereum tarafında işler karışmak üzere! İstatistikler herşeyi ortaya çıkardı

Günlük çıkarılan Ethereum azalıyor. Peki bu durum fiyat artışına neden olur mu?

Ethereum tarafında işler karışmak üzere! İstatistikler herşeyi ortaya çıkardı

Ethereum (ETH) geçtiğimiz hafta kırmızıda işlem görüyor, ancak yakın gelecekte potansiyel bir yükseliş eğilimi bekliyor olabilir, bu da her gün çıkarılan ETH madeni paralarının yanma oranına oranındaki son düşüşün sinyalini veriyor.

Günlük çıkarılan Ethereum azalıyor! Peki bu ne anlama geliyor?

Spesifik olarak, kripto analitik platformu IntoTheBlock tarafından 7 Nisan'da paylaşılan grafiğe göre, Ethereum'un yedi günlük ortalama net ihracı, 12 Mart'ta %3.48'e ulaştıktan sonra %2.21 civarında oldu.

Kaynak: IntoTheBlock

Düşük günlük net Ethereum ihracı veya günlük maden ve yakma oranı arasındaki azalan fark, arzının sınırlı hale geldiği anlamına geliyor. Sonuç olarak, varlığın azalan arzı talebini artırır ve artan talep tipik olarak fiyatı yükseltir.

Ethereum'un tutarlı bir negatif net ihraç kaydettiği 10 Ocak haftasında tam olarak bu oldu. Buna karşılık, fiyatı %10 kadar arttı. Piyasa zayıflığının daha sonra onu aşağı çekmesine rağmen, bir haftalık yükseliş çizgisi dikkat çekiciydi.

ETH o zamandan beri negatif bir net ihraç günü yaşamamış olsa da, 5 Nisan'da iki ayın en düşük seviyesi olan %0,87'ye ulaşarak olası bir fiyat artışına işaret etti. Bu oran 0'ın altına düşerse, Ethereum deflasyona geçecektir.

Ethereum fiyat artışının diğer göstergeleri

CoinMarketCap verilerine göre, son düşüş hareketlerine rağmen Ethereum hala bir önceki aya göre %24.21 daha yüksek işlem görüyor.

Finans analizleri ile bilinen Finbold'un Mart ayı sonlarında bildirdiği gibi, Ethereum, çeşitli kripto borsalarından bazı büyük çıkışlara tanık oldu, mevcut token arzını azalttı ve talebi artırdı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.