Ethereum'un mucidi Ukrayna'ya 5 milyon dolarlık ETH bağışladı!

Ethereum yaratıcısı Vitalik Buterin, Ukrayna'ya yardım etmek için 5 milyon dolarlık ETH bağışladı!

Ethereum'un mucidi Ukrayna'ya 5 milyon dolarlık ETH bağışladı!

Rusya'nın Ukrayna'yı işgali yedinci haftasına girerken, kripto para birimi işgal altındaki insanlara ve orduya mücadelelerinde yardımcı olmak için pratik bir yöntem olduğunu kanıtladı. Bu tür bağışların en büyüğünde, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, toplamda 5 milyon dolarlık kripto parayla çabaya katkıda bulundu.

Ethereum'un mucidi Ukrayna'ya 5 milyon dolarlık ETH bağışladı!

Özellikle Buterin, blok zinciri aktivistleri tarafından Ukrayna'yı insani yardımla desteklemek için oluşturulan bir yardım projesi olan Unchain Fund'a 750 Ethereum (ETH) bağışladı.

Ethereum'un mucidi Ukrayna'ya 5 milyon dolarlık ETH bağışladı! - Resim : 1

Kaynak: Unchain Fund

Kuruluşun Twitter sayfasında da teyit edildiği üzere, Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı tarafından kurulan bir yardım fonu olan Aid For Ukraine'e bağışladı.

Buterin'in bağışlarından hiçbir yerde bahsetmediği ve bağışların yalnızca, bağışları aktardığı kayıtlı Ethereum Ad Hizmeti (ENS) alan adı 'vitalik.eth' sayesinde ortaya çıktığı bildiriliyor.

Ukrayna'ya kripto bağışları yüz milyonu aştı

Özellikle, 24 Şubat'ta "özel askeri operasyonun" başlamasından bu yana Ukrayna, son zamanlarda 28 Mart'ta 100 milyon doları aşarak dünyanın her yerinden kripto desteği aldı.

Özellikle Ukrayna hükümetine ve ayrıca Ukrayna STK'sına katkılar yapılmıştır: Come Back Alive, UkraineDAO, Unchain Fund, Aid For Ukraine ve Cryberpolice Ukraine.

Bağışların alıcıları bunları askeri destek ve insani yardım girişimleri de dahil olmak üzere çeşitli amaçlar için kullandı. Bu nedenle, kripto bağışları, geleneksel finansal kurumların arabuluculuğu gerektirmeyen, anında, sınır ötesi para transferleri sağlama yeteneğini göstermiştir.