Güncel

Ethereum'un piyasa değeri en hızlı artışlardan birini yaşıyor!

Kripto piyasası yeşile dönerken, Ethereum'un piyasa değeri bir haftada 20 milyar doları aştı!

Ethereum'un piyasa değeri en hızlı artışlardan birini yaşıyor!

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum ( ETH ), şimdi geri döndü ve yeşile döndü. Ethereum özellikle de son yedi gün içinde piyasa değerine 20 milyar doların üzerinde bir giriş gördü.

Ethereum'un piyasa değeri en hızlı artışlardan birini yaşıyor!

10 Mart'taki DeFi varlığının piyasa değerini, 17 Mart'ta yayınlandığı sırada 332,17 milyar dolar olan ETH'nin mevcut genel piyasa değeriyle karşılaştırdığınızda, CoinMarketCap istatistiklerine göre toplam 20,45 milyar dolarlık giriş olduğunu görebilirsiniz.

Ethereum 7 günlük piyasa değeri. Kaynak: CoinMarketCap

Bu içeriği hazırladığımız sıralarda Ethereum, gün içinde %3,38 ve geçen hafta %6,55 artışla 2.768 dolardan işlem görüyordu.

Ethereum 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Kripto analitik firması Santiment'in verilerine göre, Ethereum'un faydası azalmadı. Gerçekten de platform, 16 Mart'ta, Ethereum için günlük aktif adreslerin (DAA) sayısının, aynı zamanda kripto para biriminin fiyatının yaklaşık %35 düşmesine rağmen son dört ayda sabit kaldığını tweetledi.

Ethereum DAA'sı. Kaynak: Santiment

Ethereum'un DAA'sı ile fiyatı arasındaki tutarsızlık, önde gelen akıllı sözleşme platformu için bir yükseliş farklılığı yarattı.

Son günlerde kripto para alanında önemli olaylar yaşanmasına rağmen Bitcoin (BTC) fiyat istikrarı dönemini yaşıyor. 

Bitcoin'in Çarşamba günü 40.000 doların üzerine çıkmasının bir sonucu olarak, şu anda Ocak ayının başından bu yana faaliyet gösterdiği 33.000-44.000 dolarlık işlem aralığının üst sınırları civarında işlem görüyor. Dijital varlık şu anda son 24 saatte %0,52 ve önceki hafta %3,89 artışla 40,724 dolardan el değiştiriyor.

Bu dönemde, Rusya'nın Ukrayna'yı işgali gibi büyük küresel olayların tetiklediği birkaç mütevazı yükseliş ve düşüş oldu, ancak BTC için net bir uzun vadeli eğilim ortaya çıkmadı.

Bu arada, Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskyy geçtiğimiz günlerde Rusya'nın ülkeyi işgalinin ardından ülkedeki kripto para birimlerini yasallaştıran yeni bir önlemi yasaya imzaladığını da sözü gelmişken yeniden hatırlatalım.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.