Güncel

Ev robotu Astro satışa çıkıyor! Matrix'e ilk adım!

Amazon, Alexa akıllı ev teknolojisiyle çalışan ilk ev robotu Astro'yu piyasaya sürüyor.

Ev robotu Astro satışa çıkıyor! Matrix'e ilk adım!

Yapılan tanıtımda Amazon, evde değilken evcil hayvanları, insanları veya ev güvenliğini uzaktan kontrol etmenin bu kameralı akıllı robot ile mümkün olacağını ifade etti. Ayrıca akıllı robot Astro otomatik olarak evde devriye gezip olağandışı bir şey tespit ettiğinde ev sahiplerine bildirim gönderebiliyor.

Amazon Astro’nun "tekerlekli Alexa" dan daha fazlası olduğunu ve ona kişilik kazandırmak için bir dizi hareket ve ifadeyle programlandığını söyledi. Astro kafasını sallayarak beat box yapabiliyor.

Amazon gizlilik endişelerini önceden gideriyor

Teknoloji devi Amazon Astro'nun "sınır dışı" bölgelerle ayarlanabileceğini, bu nedenle belirli alanlara giremeyeceğini veya "rahatsız etmeyin" olarak ayarlanabileceğini söyledi. Ayrıca Astro akıllı ev robotu kameraları ve mikrofonları kapatmak için düğmelere sahip ancak kapatıldıklarında hareket etme yeteneğini kaybediyor.

Amazon’un yeni akıllı ev robotu Astro kafasından çıkan genişletilebilir bir "periskop" kamera ile donatılmış olarak geliyor.

Teknoloji ve perakende devi Amazon 999,99 dolarlık robotun yaşlılara yardımcı olabileceğini ifade ediyor.

Amazon, robotun bu yıl içinde gönderileceğini söyledi. Ancak Amazon’un yeni akıllı ev robotu Astro şimdilik yalnızca ABD'de çıkacak. Amazon’un açıklamasına göre sınırlı sayıda çıkacak ilk partiden sonra fiyatının 1.449,99 dolara çıkacağını bekleniyor.

CCS Insight'ın baş analisti Ben Wood, "Astro robotunun ABD pazarında kullanıma sunulduğunda dakikalar içinde tükeneceğine inanıyorum" dedi. "

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.