Güncel

Exxen içerikleri internete düştü!

Yayın hayatına kötü bir başlangıç yapan Exxen isimli dijital yayın platformunun bazı içerikleri internete düştü! İşte detaylar!

Exxen içerikleri internete düştü!

Acun Ilıcalı tarafından uzun süredir dillendirilen ve yerli Netflix olarak tanımlanan Exxen, 1 Ocak itibari ile yayın hayatına başladı. Türkiye'nin dijital yayın platformu olması umulan proje için 900 milyon TL harcanması çok konuşulurken, bu paranın tam olarak nereye harcandığı tartışma konusu oldu. Zira Android işletim sistemi ile çalışan akıllı telefon sahipleri için Google Play Store'a hala Exxen uygulaması gelmiş değil. Bunun yanı sıra sitenin kullanışsız olması ve daha ilk günden çökmesi de eleştirileri arttırdı.

 Exxen programları internete düştü!

Ayrıca Exxen televizyonlarda da izlenemiyordu. Kullanıcılar seyir keyfini TV'lerinde yaşamak istedikleri zaman ilginç bir açıklama ile karşı karşıya kaldılar. Platformun yetkilileri tarafından paylaşılan bir bilgilendirme yazısı, kullanıcılara bilgisayarı HDMI kablo yardımı ile TV'ye bağlamayı öneriyordu.

Platformun ücret politikası da konuşulanlar arasında yer aldı. Buna göre reklamlı paket 9,90 TL, reklamsız seçenek ise 19,90 TL'den satın alınabiliyordu. Tüketicilerin para verip reklam izlemeye sıcak bakmayacağı aşikar olduğuna göre geriye yalnızca 19,90 TL'lik paket kalıyordu ki bu da oldukça pahalıydı.

Exxen içerikleri internete düştü! - Resim : 1

Ayrıca Exxen'de bilindiği kadarıyla ortak hesap kavramı da yok. Bahsi geçen dijital platformdaki içerik sayısı da oldukça kısıtlı ve kısıtlı olan bu içeriklerin hemen hemen hepsinde yalnızca bir bölüm var. Bu da eleştiriye açık noktalardan birisi olarak öne çıkıyor.

Acun Ilıcalı tüm bu sorunlar ile boğuşurken, son darbeyi de korsancılardan yedi. Exxen'in zaten çok iyi olmadığı söylenen sitesindeki içerikler çalındı ve internete düştü. Birçok kişi Survivor Exxen Cup, Sihirli Annem, İşte Bu Benim Masalım, O Adam Oldun Mu, Katarsis, Tolgshow Filtresiz, Konuşanlar gibi içerikleri kaçak bir şekilde izliyor. Bu konuda önlemlerin en acil şekilde alınması gerektiğini söyleyebiliriz. Bakalım Exxen isimli yerli dijital yayın platformu kendini toplayabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
NUR
bengoogleden şikayetçiyim görselleriniz kötüye kullanılırsa bize bildirin diyor ama kendisi kötüye kullanıyor üstelik telif hakkı var google ye şikayet edemessek ne yapacağiz cimer emi şikayet edeceğiz
Cevapla
Savaş karakuş
Dünyanın en sahtekar grubu bana 12ayda değil 24 ay gizli taahhüt yaptılar ve ben bir sene boyunca mecbur kaldım ödemeye
Cevapla
Savaş karakuş
Duyuyorum ben yorumlanacağını da sanmıyorum ama yine de ben yazayım üçkağıtçının tek gibi kurum küçük yazılara sığdırılmış minik Melek insandan okumasına daha iyi zorlaştıracak yazılara sığdırmış ibareler delikanlıysan punta gibi üste yazsana beni kandırdılar 12 ay dediler 24 ay kitlediler her yerde bunu bahsedeceğim her yerde Allah nasip ederse ikinci ayın 2'sinde bir daha Türk telekom'un adını dahi duymak istemiyorum elimden gelen her türlü kötülüğü de yapacağım bütün arkadaşlarıma her türlü diyeceğim bu böyle böyle Türk telekom'u uzak durun diyeceğim hepsi sahtekar hepsi hepsi sahtekar hepsi
Cevapla
💎G@kko💎
Abem abem eksen çok eleştiri ali bele giderse çok rağbet görmeyicci
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.