Güncel

F Klavye Kullanıcılarına 50 TL Ödül

Hükümet, 15 milyon öğrenciye ücretsiz dağıtılacak, tablet bilgisayarları Türkçe F klavyeli olarak verceğini açıkladı...


Ak parti genel merkezinin açtığı kurs büyük ilgi gördü. 60 Saatlik kurs sonunda Q klavyeden F kalvyeye geçen  personele 50 TL ödül vereceğini açıkladı.

Aynı zamanda Dil ve Edebiyat Derneği Başkanı olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem'in, bilgisayarlarda Türkçe'ye daha uygun olan "F klavye" kullanılmasını özendirme girişimleri, uygulamaya geçireceğini belirtti.

Bir Televizyon kanalındaki habere göre Erdem'in girişimleriyle 'FATİH Projesi' kapsamında okullarda dağıtılacak olan bilgisayarlara "F klavye" şartı getirildiğini açıkladı.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Microsoft, Apple, Cisco ve Intel gibi dev yazılım şirketleriyle geçen hafta ABD'de yaptığı "tablet PC" görüşmelerine dair olarak Bakanlar Kurulu'na bilgi verdi.

Ankara'da bir ilköğretim okulunda pilot olarak başlayacak olan elektronik kitaplı eğitim uygulaması, gelecek dönem, tüm okullarda yaygınlaştırılacak.


F'YE GEÇENE 50 TL EK ÖDEME YAPILACAĞI AÇIKLANDI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, "Bu işin peşini bırakmayacağım. Q klavye Türkçe'ye ters, Q klavye ile yazmak daha zor. F klavyede ise Türkçe'de çok kullanılan harfler hemen parmaklarımızın altında. F klavye ile yazı akıp gidiyor. İlk etapta, bilgisayarla henüz tanışan çocuklarımıza yoğunlaşacağız" dediğini bu sözlerle vurguladı.

AK Parti genel merkezinde de parti personeline gönüllülük esasına dayalı olarak F klavye yazım kursları verildiği öğrenildi.  60 saatlik kurs sonunda Q klavyeden F klavyeye geçen personele aylık 50 TL ek ödeme yapılıyor.

Hükümet Bu Projenin Öğrencilere Daha Yararlı Olacağına Ve Gereken Desteği Vereceğini Belirtti.
Yorumlar
Misafir
Şamar oğlanına döndük. İş yerimiz sabit değil ki kardeşim. Ben bir zamanlar F kullanıyordum. Heryerde Q klavye var.Mecburen Q klavyeye alıştırdım kendimi. Böyle ödenekle mödenekle olmaz. Ozaman klavyelerin hepsi F olsun. Herkes 10 parmak yazamıyor ki...
Cevapla
Misafir
Çok Güzel bir uygulama olacağına inanıyorum haber paylaşımlarınız için teşekkür ederim
Cevapla
Misafir
Gerçekten Basarili Bir Uygulama Olacagina İnaniyorum Basarilar Dilerim
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.