Güncel

Facebook Credits para birimini bırakıyor!

Facebook artık para birimi olan Credits sistemini durduracak.

Facebook Credits para birimini bırakıyor!

Bilindiği üzere Facebook Credits üzerinden bir çok uygulama yürütüyordu. Fakat Facebook bu para birimini yerel para birimlerine çevirmeye karar verdi. Credits üzerinden hesaplarına para yüklenen bir çok insanın bakiyeleri ise yerel para birimine çevrilecek.

Uygulamaların para karşılığında kullanılmasını talep eden tasarımcılar artık bu sistemi kullanmak zorunda kalmayacak. Facebook bu gelişmenin nedeninin alışveriş sisteminin basitleştirilmesi olduğunu belirtti. Alışveriş sisteminden %30 komisyon alan firmanın bu değişiklikle birlikte karının artacağı tahmin ediliyor. Ayrıca Facebook programcılara özel sitesinde uygulama tasarımcılarının Temmuzdan itibaren kullanıcılardan üyelik ücreti alabileceğini söyledi. Çok tercih edilen oyun tasarım firmalarına Zynga ve Kiexeye'a bu hak önceden verilmişti.

1340382569_facebookcredits1.jpg

Facebook Credits ilk ortaya atıldığında kullanıcıların çeşitli yollarla para transferi yapabileceği güvenli bir sistem olarak tanıtılmıştı. Çeşitli promosyon ve reklamlarla kullanıcıların daha çok para yüklemesi teşvik edilmişti. Ancak bir süre sonra kişiler kredilerle ne kadar para harcadıklarını takip edemez olmuşlardı. Ian Maude'nin yaptığı açıklamaya göre, kişilerin Facebook'un kendi sistemini kullanmak zorunda olmadığını ve bir çok insanın işini kolaylaştıracağını belirtti. Fakat bir çok para birimi olmasından kaynaklanan karışıklıkları da riske aldıklarını söyledi. Buna ek olarak Amerika dışından alışveriş yapanlar için de uygun kampanyalar olacağını belirtti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.