Güncel

Facebook, ilginç bir cihaz üzerinde çalışıyor

Facebook, görüntülü görüşme yapılabilecek, bilgisayar büyüklüğünde ilginç bir cihaz üzerinde çalışıyor.

Facebook, ilginç bir cihaz üzerinde çalışıyor

Bloomberg tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre Facebook, özel video sohbet donanımı üzerinde çalışıyor. Cihazın, Facebook'un donanım odaklı Building 8  ürün geliştirme laboratuvarının ilk ürünü ve notebook boyutunda bir ekran içermesi bekleniyor. Raporda, görüntülü sohbet katılımcılarının coğrafi olarak birbirinden ayrı durdukları yerden görüşmelerini sağlamak için hazırladıkları bildirildi.

Bloomberg'in raporu, Building 8'in, sosyal ağ sağlayıcısı tarafından geliştirilen bir ses asistanı kullanacak olan Amazon'un Echo ve Google Home'a ​​benzeyen ayrı bir akıllı hoparlör ürünü geliştirdiğini iddia ediyor. Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, 2016 yılında Iron Man'den Jarvis'e benzer akıllı bir ev arkadaşı olmaya odaklanan, yıllık kararlarından kaynaklanan bir projenin parçası olarak kendi ev ses asistanını geliştirdi.

Facebook'tan akıllı bir hoparlör geleceğini ilk kez duymuyoruz. Geçen hafta DigiTimes'tan gelen bir raporda, şirketin tedarik zinciri kaynaklarının, entegre 15 inç ekrana sahip akıllı bir hoparlörün  yolda olduğunu söylediği belirtildi. Bu cihaz 2018 yılının ilk çeyreğinde piyasaya çıkacak.

Bu yeni rapordaki ayrıntılara dayanarak, akıllı hoparlör ve 15 inç ekranlı cihazın aslında iki ayrı ürün olabileceği söyleniyor.  Bloomberg, video sohbet cihazının fotoğrafik (insanların yüzlerine yakınlaştırma ve kilitleme özellikleri sunan) ve ses performansını artırmak için kullanılan yapay zeka teknolojisine sahip geniş açılı bir kamera, yerleşik mikrofon ve hoparlörlerden oluşacağını da belirtti. Ekranı ince bir stand ile destekleniyor ve bu ekran 13 ila 15 inç büyüklüğünde. Facebook’un, kendi işletim sistemi yerine işletim sistemi için Android'i düşündüğü söyleniyor.

1501656471_facebook.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.