Güncel

Facebook işsiz gençlere kurs açıyor

Apps For Good kursu ile Facebook işsiz gençlere uygulama geliştirmeyi öğretmeyi planlıyor.

Facebook işsiz gençlere kurs açıyor

Facebook'un, herhangi bir kar amacı olmayan teknoloji kursu Apps for Good ile işbirliği içinde olarak,  işsiz olan gençlere sosyal uygulama tasarlama, kodunu yazma ve geliştirmeyi öğretecek. Gençleri iş sahibi yapacak olan kurs ücretsiz.

1334899635_facebook-apps-for-good-course.jpg

Gençler Facebook üzerinde olumlu sosyal değişimlere yol açan uygulamaları geliştirmeyi öğrenmenin yanı sıra olan, kursta uygulamalarını nasıl pazarlayacaklarını da öğrenecekler. 15 Mayıs'ta başlayacak olan uygulama geliştirme kursu Apps for Good, aralarında Dell, Thomson Reuters ve Techlightment firma temsilcileri de danışmanlık yapacak.

1334899913_onceeconomists.jpg

16-24 yaş arasında ki gençler Londra'da ikamet ediyor olma ön koşulu ile birlikte bu kurslara katılabilecek. Kursta, öğrenciler HTML 5, PHP ve SQL dersleri alacak. Haftanın dört günü yapılacak olan eğitimi 10 hafta sürecek. Öğrenciler geliştirdikleri uygulamaları Facebook'un Londra'daki genel merkezinde yapılacak mezuniyet töreninde tanıtacaklar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.