Güncel

Facebook kripto para cüzdanı işine giriyor!

Facebook kendi kripto para cüzdanı uygulamasını iki ülkede test etmeye başladı. İşte detaylar.

Facebook kripto para cüzdanı işine giriyor!

Facebook sosyal medya uygulamaları arasında eskisi kadar popüler olmasa da hala yerini koruyor diyebiliriz. Değişen dünyaya uyum sağlayan uygulama şimdi yeni bir hizmetle daha karşımıza çıkıyor. Yakın zamanda zor günler geçiren Facebook itibarını düzeltmeye çalışıyor.

Geçtiğimiz günlerde eski bir çalışanın gençler üzerindeki etkisini deşifre eden bir çalışanla uğraşan Facebook bir de uzun süreli çöküntüler ile uğraştı. Bu kapsamda bünyesinde iyileştirmelere giden uygulama kripto para cüzdanı uygulaması için kolları sıvadı.

Facebook kripto para cüzdanı uygulamasını sundu

Şirket iki yıl önce duyurduğu Novi’yi artık kullanıma sokuyor. Facebook yeni uygulamasıyla kullanıcıların kripto paralarını güvende tutup kolay transfer edebilmelerini amaçlıyor. Uygulama şu anda test aşamasında. Problemsiz bir şekilde kullanılması durumunda geniş çaplı bir sürümle herkese ulaşacaktır.

Facebook hali hazırda uzun yıllardır kripto para üzerinde bazı çalışmalar yapıyordu. Şirket 2019 yılında Libra adıyla ilk kripto projesini duyurmuştu. Tüm yasal endişeler sebebiyle Libra uygulamasını hayata geçiremeyen şirket şimdi farklı adımlarla kripto para işlemlerine devam ediyor.

Kendi kripto para cüzdanı üzerinde de çalışma yapan Facebook, Libra’nın ismini Diem olarak değiştirdi. Ayrıca Calibra isimli dijital cüzdanı da duyurdu. Ardından Calibra’nın ismi yine güncellendi. Yeni hizmet artık Novi olarak adlandırılıyor. Novi şimdi ilk olarak 2 ülkede sunulmaya başlandı. Kripto para cüzdanı ilk olarak ABD ve Guatemala’da test sürecine başlatıldı. Novi’nin resmi Twitter hesabında “Gecikmelere ve ücretlere ‘güle güle’, şu anda Guatemala ve ABD’nin büyük kısmında App Store ve Google Play’de kullanıma sunulan Novi’ye ‘merhaba’ deyin.” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.