Güncel

TOGG son paylaşımıyla olay oldu!

TOGG sosyal medya hesabından yaptığı yeni bir paylaşımla heyecan yarattı. İşte detaylar.

TOGG son paylaşımıyla olay oldu!

Geçtiğimiz günlerde, Türkiye'nin yerli otomobil (TOGG)’un bir paylaşımı sosyal medyada heyecan yaratmıştı. Şimdi ise yeni bir paylaşım ile TOGG tekrar gündme oturdu. Yapılan açıklamada, "TOGG Gemlik tesisimizin inşaatında sona yaklaştıkça heyecanımız artıyor. Boya, gövde, montaj tesislerimiz ve araç test pisti inşasıyla birlikte altyapı çalışmalarımız, tüm hızıyla planlarımız doğrultusunda devam ediyor. Bizi izlemeye devam edin!" ifadeleri kullanıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOGG ile ilgili  "Kendi tasarımımız olan elektrikli aracımızı 2022 yılının sonunda banttan indirmeyi hedefliyoruz." ifadelerini kullanmıştı

TOGG son paylaşımıyla olay oldu!

Bursa'nın Gemlik ilçesine kurulacak fabrikada çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. TOGG Twitter hesabı üzerinden de ayrıntılar paylaşılıyor. Son paylaşımlara bakılırsa tesislerde neredeyse sona gelindiği görülüyor. Üretim hattı için boya tankları da yerleştirilmeye başlanmış. Montaj tesisinde de işler yolunda gidiyor. Altyapı tarafında 2500 metrelik çevre duvarı imalatı tamamlanmış. Ayrıca araç test pistinin imalatına başlandığı bilgisi de veriliyor. 

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor diyebiliriz. Ara ara sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla da gündeme oturan şirket yeni paylaşımıyla da ilgi topladı. Yapılan açıklamalarda Boya Tesisinde 11 bin ton çelik montajı yapıldığını bildirildi. Ek olarak üretim hattı için boya tankeri yerleştirilmeye başlandığını da belirtildi.

Siz TOGG'un son paylaşımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize bildirmeyi unutmayın.

Yorumlar
Halk
Çok güzel bi gelişme ama bi sorum olacak peki türk arabası yerli milli deniyor asgari ücretli bi vatandaş bu araca kaç ayda alabilir .
Cevapla
Mehmet
Orta gelirli ülkelerde vasıfsız işçiler yani asgari ucretliker böyle lüks bir aracı alamıyorlar. Amerika'da asgari ucretlikeri devlet hastaneleri anmeliyat bile etmiyor. Bizden beş kat zengin bir ülke.
Kaan
İnşaat izlemeyi milletçe severiz durmak yok devam.
Cevapla
Yusuf Sadıkoglu
Yahu dünyada milyar dolarlık piyasası olan telefon yaptık (aselsan) 1919, ardından 1923 sonrası tık bir el üretimi kaldirdi bütun bu tezgaha engel olmayan iktidar sektörde yılların tecrübesi olan ülkelere rakip yerli araba üretecek miş.!! Hıç inanasım gelmiyor..
Cevapla
Mehmet
Aracı iktidar değil özel sektör yapıyor. İktidar maddi destek sağlıyor.
Volkan
Sizin zaten hiçbir şeye inanasınız gelmiyor
Nadirci
He he aynen öyle yapar yapar bunlar ulan kaç yıldır reklam yapıliyor yerli arabamız çıkıyor çıktı çıkacak yattı yatacak milletin ekmek almaya parası kalmadı araba çıkaracak da alacak nasıl bir ülke anlamış değiliz insanlık gözünü açması lazım artık sinir bozucu....
Cevapla
Uğur
Harbi senin şu zihniyetin sinir bozucu. Bi bitmediniz.
İğneci
Lütfen elimizi çabuk tutalım diğer firmalar elektrikli SUV modellerini peşpeşe çıkarmaya başladılar yoksa atı alan Üsküdarı geçecek.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.