Güncel

Facebook kullanıcıları dikkat! Kritik hata hakkında açıklama

Facebook kullanıcıları bugün platformlarda değişik bir hata ile karşılaştı. İşte mevcut sorun ve çözümü ile ilgili tüm detaylar.

Facebook kullanıcıları dikkat! Kritik hata hakkında açıklama

Facebook, bugün kullanıcıların da sosyal medyada belirttiği üzere normale kıyasla daha farklı görünüyordu. Kullanıcılar bugün platformda arkadaşlarından ve içinde bulundukları gruplardan gelen gönderileri görmek yerine, yayınlarının ünlülerin sayfalarında rastgele kişilerin gönderileriyle spam olduğunu gördüler. Twitter gibi diğer sosyal medya platformlarında yaşadıkları sorunları anlatan kullanıcılar için şimdi cevap geldi.

Facebook kullanıcıları dikkat! Kritik hata hakkında açıklama

Görünüşe göre, belirli bir ünlü sayfasını takip eden herkes bu konuyla ilgili her gönderiyi Haber Kaynağı'nda görmeye başladı. Kullanıcılar birden fazla ünlüyü takip etme eğiliminde olduklarından, yayınları web sitesinde yabancılardan gelen gönderilerle tıkandı. Bazıları bu fırsatı işlerini tanıtmak veya iş aramak için bile kullandı.

Kullanıcıların yüzde kaçının etkilendiğine dair resmi bir istatistik bulunmamakla birlikte, son birkaç saat içinde 2.600'den fazla kişi sorunu bildirdi. Raporların yüzde 80'inden fazlası sosyal ağın masaüstü sürümünü kullanan kişilerden geldi. Sky News ayrıca kesintilerin yalnızca İngiltere'de değil, ABD, İspanya, Kanada, Meksika, İtalya, Fransa, Polonya ve Avustralya'da da rapor edildiğini söylüyor. Facebook haber kuruluşuna sorunun farkında olduğunu söyledi, ancak neyin yanlış gittiğine dair ayrıntı vermedi. Metro UK'ye verilen daha yeni bir açıklamada, bir Meta sözcüsü sorunun bugün erken saatlerde bir "yapılandırma değişikliğinden" kaynaklandığını söyledi. Şunları eklediler: "Etkilenen herkes için sorunu olabildiğince çabuk çözdük ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz."

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.