Güncel

Facebook kurucusuna düğün cezası

Facebook'un Kurucu Başkanı Sean Parker, düğününde doğaya zarar verdiği gerekçesi ile 2.5 milyon dolar ceza yedi

Facebook kurucusuna düğün cezası

Dev sosyal paylaşım sitesi Facebook'un ilk başkanı ve Napster'in kurucusu Sean Parker, California'daki Big Sur kamp alanında düzenlediği 9 milyon dolarlık bir düğün yaptı. Ancak düğün alanında doğaya zarar verdiği gerekçesi ile 2.5 milyon dolar cezaya çarptırıldı.

Dünya evine giren Sean Parker, bu mutluluğunu kutlamak için düzenlediği düğün masrafı ve gösterişiyle yankı uyandırmıştı. Fakat California Kabotaj Komisyonu, Big Sur kamp alanına ve vahşi doğaya telafisi zor olan bir zarar verildiği gerekçesiyle düğün sahibini 2.5 milyon dolarla cezalandırdı.

1370407058_seanparker.jpg

California Kabotaj Komisyonu'nun ceza raporuna göre, Big Sur kamp alanı içinde yer alan özel mülkiyete bir platform kuran Sean Parker ile şarkıcı Alexandra Lenas'ın düğününde inşasını inceleyen komisyon, yapılan çalışmaların toprak erozyonuna yol açtığını ve vahşi yaşam üzerinde de olumsuz bir etki yarattığına karar verdi. Düğün organizasyonu için yapılan çalışma öncesinde yerel yönetimlerden ve federal kurumlardan gerekli izinlerin de alınmadığını saptayan komsiyon, Parker'ın organizasyon şirketi Neraida LLC firmasına 2,5 milyon Dolarlık bir ceza verdi.

1370407075_parker-wedding4.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.