Güncel

Facebook oyun kalitesini artırıyor!

Facebook oyun alanında yeniliklerle karşımızda olacak.

Facebook oyun kalitesini artırıyor!

Bilindiği gibi lider sosyal paylaşım sitesi Facebook'un oyun uygulamaları bir çok insanın bağlantı kurma ve zaman harcama araçlarından biri haline geldi. Bir çok oyunun da eş zamanlı oynanması ve kullanıcıları uzun vadede bağlamasının buna katkısı büyük diyebiliriz.

Oyunlar Credits sistemi ile son 2 yıldır Facebook'un gelirine büyük katkı sağlayan uygulamalarından biri arasında. Geçtiğimiz günlerde Credits para birimini yerel para birimlerine çevirme kararı alan Facebook'un şimdi de oyunlar üzerinde yoğunlaşması gözlerden kaçmadı.

1340453700_angry-birds-facebook.jpg

Firmanın oyun kadrosu yönetiminden Matt Wyndowe'in yaptığı açıklamaya göre Facebook kullanıcıların oyun tutkusunu gördükten sonra oyun alanına girmeye başladığını ve 2010 başlarında oyun alanında bölümünün olmadığını vurguladı. Bu yıl oyun konusuna daha çok önem verdiklerini ve kullanıcıların ilginç gelişmelere hazırlıklı olmasını söyledi.

Facebook'un en önemli bölümlerinden birinin kısa zamanda oyun alanı olacağına inanılıyor. Özellikle Call of Duty gibi popüler oyunların üzerinde çalışan geliştiriciler kullanıcıların bu oyunları birlikte oynayabileceği bir platform üzerinde çalışıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.