Güncel

Facebook, Premium reklamlara başlıyor

Facebook grubundan sızan belgeye göre Facebook yeni bir reklam yöntemine başlıyor.

Facebook, Premium reklamlara başlıyor

Facebook reklam veren şirketler arasında yeni bir planlamaya gidiyor. Bu reklam programının önümüzdeki hafta bir güncelleme başlatması bekleniyor.

Reklamı gören kullanıcılar sayfanın hayranları ile arkadaş olduğunda, Facebook otomatik olarak reklamı genişletecek ve arkadaşlarınız hakkında toplumsal bağlam sağlayacaktır.

1329898116_facebook-premium.png

Sosyal ağ reklam verenlere yüzde 40 oranında katılımı artırma ve yüzde 80 oranında artan saklama, yeni reklam daha büyük bir biçimde olacağını vaat ediyor.

Facebook reklam verenleri için hazırlanmış bir sunum gibi görünen belgelere göre fan sayısının  yüzde 16 artışı hem de satın alma niyetinde artış bekleniyor.

Yeni premium reklam türlerinin fotoğraf, video, soru, durum, olay veya bağlantı özelliği olabilir.  Premium reklamlara geçenler 29 Şubat'ta (Foto ve Video), Pemium Olay, Video Yorum ve Premium Anket (Foto ve Video) yerini Premium reklam seçenekleri alacak. Sağ sütundaki reklam bölümleri bu durumdan etkilenmeyecektir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.