Güncel

Facebook Selena Gomezi'i engelledi!

Facebook Selena Gomez'i neden engelledi?


Geçtiğimiz yıllarda Facebook, kurucusu Mark Zuckerberg'le isim benzerliği olduğu gerekçesiyle bir kişiyi engellemişti. Aynı olay bu kez Selena Gomez adlı bir kişinin başına geldi.

Meksika'lı Selena Gomez, Facebook'tan üyelik aldı ve genç şarkıcı Selena Gomez'le aynı adı taşıdığı için genç kızın hesabı "Gerçek Olmayan Hesap" gerekçesiyle engellendi. Selena Gomez adlı kız konu hakkında açıklama yaptı ve hileci olmadığını, üye olurken kafa karışıklığı yaratmamak için orta adını da eklediğini dile getirdi. Gomez, "Benim hiç bir ünlü arkadaşım yok, hiçbir zaman kendimi ünlü olan Selena Gomez'le ifade etmedim ve sayfamda da ona ait hiçbir fotoğraf bulunmuyordu" dedi.

1344260754_0803-selena-gomez-main-1.jpg


Selena Gomez'le aynı adı taşıyacak kişilerin dünya çapında olması gayet normal. Ancak, Facebook en ünlü olanını seçip, diğer kullanıcıların hesaplarını önemsemeyerek, herhangi bir uyarı yapmadan kullanıcıların hesabını kapatıyor. Daha önceki Zuckerberg olayında da benzeri şekilde mağdur olan kişi hakkında Facebook tarafından yapılan açıklamada "Bu tarz yanlışlıkları uyarı geldiği anda incelemeye alıyor ve hızla düzeltmeye çalışıyoruz" denmişti.

Ancak hesapların kapatılmasını engelleyecek herhangi bir ilerleme kaydedilmemiş olması oldukça düşündürücü görünüyor.

Yorumlar
Misafir
selena seni çok ılove you
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.