Güncel

Facebook ve Yahoo davası kızışıyor

Yahoo, Facebook'a karşı açtığı davada yeni suçlamalar ekledi.

Facebook ve Yahoo davası kızışıyor

Yahoo'nun, Facebook'a 6 hafta önce açtığı dava iyice kızışmaya başladı. Yahoo, Facebook'u reklam, gizlilik denetimi ve sosyal ağlarla ilgili internet patentlerinden 10'unu ihlal etmekle suçlamıştı. Yahoo, Facebook'a karşı açtığı davada yeni suçlamalar ekledi.

1335622921_yahoo-facebook-patent.jpg

Yahoo, Facebook'un reklam, gizlilik denetimi ve sosyal ağlarla ilgili internet patentlerinden 10'unu ihlal etmekle suçluyordu. Şimdi mahkemeye sunduğu yeni belgelerde iki suç daha ekledi ve ihlal edilen patent sayısını 12'ye yükseltti.

Yahoo, patent ihlali yanında başka bir suçlama yaptı ve Facebook'u iki şirketin olası patent ihlallerinde mahkemeye başvurmadan önce birbirlerini haberdar etmelerini gerektiren anlaşmayı da ihlal ettiğini öne sürdü.

Facebook Yahoo'nun bu tutumuna karşı bir açıklamada bulundu ve Yahoo'nun hiç durmadan değişen eylemlerinden şaşkına düştüklerini söyleyerek şirketin son suçlamalarının tamamen asılsız olduğunu iddia etti. Facebook, IBM'den 750 patent satın aldı ve Yahoo'nun 12 Mart'ta açtığı davanın ardından patentlerini ihlal ettiği gerekçesiyle Yahoo'ya karşı misilleme yaparak dava açtı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.