Güncel

Facebook'a özür diletti

Amerika'da yaşayan 104 yaşındaki Marguerite Joseph, Facebook'u gerçek yaşına inandıramadı, profiline sürekli müdahale edildi, küçük yaş girmesi istendi. Site, sonunda kadının gerçek yaşını kabul etti ve özür diledi


Marguerite Joseph tam 104 yaşında ve arkadaşlarıyla görüşmek için Facebook'u kullanıyor. Fakat site bir türlü 104 yaşındaki Marguerite Joseph'in yaşına inanmıyor ve profiline müdahale ederek düzenliyor. Marguerite ise doğru yaşını girmekte kararlı.

1361520467_facebook.jpg

FACEBOOK ONA İNANMIYORDU

Marguerite Joseph'in torunu Gail Marlov, büyükannesinin 1908 doğumlu olduğunu, bu bilgiyle siteye üye olduğunu fakat Facebook'un doğum tarihini 1928 olarak değiştirdiğini söylüyor.

Marlov, sitenin gerçek yaşı her girmek istediklerinde kendilerine hata mesajı gönderdiğini ve bu yüzden daha düşük bir yaş girmek zorunda kaldıklarını söylüyor.

Marguerite’nin yeğeni ise, bu garip itiraz nedeniyle Facebok’un kurucusu Mark Zuckerberg’e mesaj atmış ancak yanıt alamamıştı.

Siteden şikayetlere sonunda yanıt geldi ve sitenin sözcüleri hatalarını kabul etti. Facebook'tan yapılan açıklamada, sistemlerinin 1910 yılı öncesi doğum bilgisi girmeye uygun olmadığı, hatanın düzeltileceği belirtildi. Site "yanlış anlama" için özür de diledi.

Facebook’un yaşlı üyesi Nisan ayında 105 yaşına girecek. Marguerite’nin sitede 84 fotografı ve 109 arkadaşı bulunuyor ve bütün mesajlara yanıt vermeye çalışıyor. Son olarak sitede Marguerite'nin yaşı 99 olarak görülüyordu.

Marguerite Joseph'in gözleri görmüyor ve çok iyi de işitmiyor. Facebook'taki bilgileri ve gelen mesajları torunundan öğreniyor.

Yorumlar
Misafir
Hep kızıyorum yorumlarimda da belirtiyorum haber kaynaklarınızı değiştirin diye.haberleri ya eksik yada yanlış veriyorsunuz.bu kadın 104 değil 105 yaşında.dün gece jay leno'nun show programında izledim kadın gayet iyi görüyor ve duyuyordu.ayrıca bu kadın 19 yaşından beri hala araba kullanıyormuş.yorum sizin!
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.