Güncel

Facebook'a yeni bir buton geliyor!

Beğen butonunun yanına eklenecek olan buton ile ne amaçlanıyor?


Dev sosyal ağ Facebook, borsadaki kayıplarından sonra yenilikler yapmaya devam ediyor. Facebook mühendisleri Zaman Tüneli'nin tasarımında ufak tefek değişiklikler planlıyorlar.  Sosyal ağ, geçtiğimiz ay geliştirdiği "Dinle" ve "Ara" butonları ile profil sayfalarının daha aktif olarak kullanılmasını sağlamayı düşünüyor. Son olarak Messenger yazılımını güncelleyen ve adres konusunda mecburiyet yaparak büyük tepki alan Mark Zuckerberg ve ekibinin şimdi ise farklı bir hedefi olduğu söyleniyor.

Borsaya açıldıktan sonra kayıpları yaşayan Facebook, durumunu düzeltmek için değişik gelir yolları aramaya başladı. Bu nedenle yeni bir buton tasarlayan mühendisler markaların ilgisini çekmeyi amaçlıyor.

1341207733_wantbutton2.png

Yeni buton "Want" yani "İste" adıyla gelecek ama bu fonksiyon henüz resmi olarak duyurulmadı.

Söylenenlere göre "Beğen" butonunun yanına eklenecek olan "İste"nin amacı ise kullanıcılara yönelik ürün geliştirilmesi sağlamak. Marka ve işletmeler için tasarlandığı düşünülen bu butonun kullanım şekli, büyük ihtimalle alınan istek sayısına göre tanıtım programlarının yapılması şeklinde olacak. BU özellik ile Büyük markalar, Facebook iletilerine gelen "İste" oranlarına göre hangi ürünlerinin daha çok ilgi gördüğünü öğrenecekler.

Ancak "Beğen" butonu da zaten bu işi yapıyor ve neden böyle bir buton düşünüldüğü bilinmiyor. Bu butonun Facebook'un gelirine ne derecede etki sağlayacağını zamanla göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.