Güncel

Facebook'dan tehlikeli adım, sizi ve çevrenizdekileri dinleyecek!

Facebook yeni bir özelliği kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Facebook'dan tehlikeli adım, sizi ve çevrenizdekileri dinleyecek!

Süper boyutlu sosyal ağ Facebook,  yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Bildiğiniz gibi Facebook’un özelliklerinden biri de duygu etiketleri. Duygu etiketleri ile ruh halinizden durumunuza kadar her şeyi duygu etiketi ile arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz.  Facebook’a göre bu duygu etiketleri kullanıcılar tarafından 5 milyar kez durum bildirimi olarak paylaşıldı.

Facebook şimdi de kullanıma sunacağı yeni bir özellik için mikrofonunuzu kullanmak istiyor. Bu özelliğe göre yakında, iOS ve Android için Facebook uygulamaları mobil cihazınızın mikrofonunu kullanma olanağına sahip olacak. Bu uygulama ile Facebook çevrenizdeki sesleri dinleyecek ve buna göre güncelleştirme oluşturacak. Örneğin, bulunduğunuz ortamda şarkı dinliyorsanız yada TV de TV programı veya film izlerken ortamdaki sesi dinliyor  ve bir güncelleştirme oluşturuyor.  Daha sonra da dinlenen şarkı veya izlediğiniz TV programı hakkında güncellemeye bilgi ekliyor. Siz izin verdiğinizi taktirde ise bu oluşturulan güncellemeyi paylaşıyor.

Facebook’a göre sadece TV ve müzik gibi sesler tespit edilecek ve bu sesler Facebook tarafından saklanmayıp silinecek. Facebook’un amacı nedir bilemeyiz anca ortam seslerini dinlemek için mikrofonunuz açılacak ve bu sizin sesinizin de dinleneceği tehlikesini ortadan kaldırmıyor.

1400913115_2003.gif


1400942752_cumartesi1.jpg1400942746_cumartesi.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.