Güncel

Facebook'ta tehdide bu kadar hapis!

Tehditleriyle öğrenci velilerine zor anlar yaşatan kişi mahkum edildi.

Facebook'ta tehdide bu kadar hapis!

Geçtiğimiz aylarda Facebook 'ta ABD 'de bulunan öğrencilere tehdit mesajları gönderen bir zanlıya, 2 yıl 4 ay ceza verildi. İngiliz vatandaşı olan Reece Elliott, 24 yaşında ve tehditleriyle öğrenci velilerine zor anlar yaşattı.

Facebook üzerinden kendini sahte isimlerle ve hesaplarla öğrenci gibi göstererek Şubat ayında, Tennessee'de bazı okullara saldırı düzenleyeceğini yazan Reece Elliott, paniğe yol açtı. Aileler korkudan çocuklarını okula gönderemedi.

1373458661_1365571884facebook2336015b.jpg

Ayrıca zanlı, Tennessee'de trafik kazasında hayatını kaybeden iki kız öğrenci için açılan anı sayfalarına, “Babamın üç silahı var. Okulda en az 200 öğrenciyi öldüreceğim. CNN 'e çıkacağım” gibi mesajlar yazınca polis alarma geçti. Hatta okul bu tehdit mesaj yüzünden kapandı ve aileler çocuklarını okula göndermedi.

FBI devreye girerek araştırma yaptı ve mesajların İngiltere'den geldiğini tespit etti. Böylelikle zanlı Reece Elliott güvenlik birimleri tarafından yakalandı. Nisan ayında çıktığı ilk duruşmada suçunu kabul eden Reece Elliott, suçunu itiraf etmişti. Sonuç olarak zanlı 2 yıl 4 ay mahkum olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.