Güncel

Fahrettin Koca canlı yayında koronavirüs aşısı oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyeleri canlı yayında koronavirüs aşısı oldu.

Fahrettin Koca canlı yayında koronavirüs aşısı oldu

Merakla beklenen koronavirüs aşısı ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Koronavirüs yani Covid-19 aşısına Acil Kullanım Onayı'nın verilmesinin ardından ilk CoronaVac aşısı, Ankara Şehir Hastanesi'nde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya yapıldı.

Fahrettin Koca canlı yayında koronavirüs aşısı oldu

Sağlık Bakanı'na yapılan aşı canlı yayında tüm Türkiye tarafından izlendi. Bakana yapılan aşının ilk doz olduğu açıklandı.

Fahrettin Koca aşı yapılmasının ardından 'Tünelin ucundaki ışığı görmüştük. Aydınlık günler yakın. Herkes mutlaka aşı olmalı" ifadelerini kullandı. Fahrettin Koca'nın ardından Bilim Kurulu üyelerine de aşı yapıldı.

Koronavirüs aşı süreci nasıl işleyecek?

Aşı ilk etapta sağlık çalışanlarına yapılacak. Ardından 65 yaş üstü vatandaşlara ve kronik hastalığı bulunanlara yapılacak. Aşılama ile ilgili süreçler Aile Hekimleri'nden takip edilebilecek.

Aşı durumunu merak edenler MHRS uygulaması ya da internet sitesinden konuyla ilgili bilgi alabilecek.  Bugüne kadar Türkiye'de 2 milyona aşkın kişiye bulaşan koronavirüs ile mücadelede aşı süreci büyük önem taşıyor. Birkaç ay içinde tüm Türkiye'nin aşılanmış olacağı düşünülüyor. 

Yorumlar
Bahadir Ömer Hamamcioglu 53
Çin aşısı Çin deki virüse göre tasarlandı. İlk aşama daki virüse göre. Virüs ikinci aşamaya geçmiş. Eski halini unutup yeni hale mi geçmiş bilinmiyor. Belki de üçüncü jenerasyon da ne durumda olacak? Laboratuvar da geliştirilmiş piyasada değişiyor
Cevapla
Bahadir Ömer Hamamcioglu 1967
Bakalım gün geçtikçe aşının etkisini yaşayarak hep birlikte göreceğiz... virüs e duyarlı bir hale mi geliniyor? Yoksa mutasyona uğramasına mi yardımcı oluyor belli oluyor????
Cevapla
Atilla
Kesinlikle tavsiye etmiyorlar çin aşısını bu kendine bakan yerine koyan TV hastası şasinin vuruldu iğne kesinlikle çin aşısı dexil onlar Almanya'daki aşıları kullanıyorlar halkı kandırıp yan etkisi çok olan bu çin aşısını yedirecekler türk milletine
Cevapla
💎G@kko💎
Bakanımız Sn. KOCA nezlinde hukumetimize devletimize zeval vermesin dünya daha aşıya kavuşamamısken halkımız aşıya gavustu
Cevapla
Teknoman
Bunların Allah birdir dediğinden başka bir şeye inanmam, iğneye biontech aşısını çekip çin aşısı kabini gösterir bunlar...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.