Güncel

Fed kararı sonrası, Bitcoin hakkında uzmanlar ne söylüyor?

Bitcoin, bugünkü Fed toplantısından sonra bir kopuşa hazır mı? İşte uzmanların söylediği!

Fed kararı sonrası, Bitcoin hakkında uzmanlar ne söylüyor?

Bitcoin (BTC), son günlerde tüm kripto para piyasasını yakalayan zorlu bir büyünün ardından toparlanma belirtileri göstererek yeşilde ticarete dönerken, kripto analistleri amiral gemisi dijital varlığın fiyatının nereye gidebileceğine dair tahminlerde bulunuyorlar.

Fed kararı sonrası, Bitcoin hakkında uzmanlar ne söylüyor?

Kripto analisti Michaël van de Poppe, Bitcoin varlığının fiyatının nereye gideceği ile ilgili, Mayıs'taki YouTube videosunda, Bitcoin'in şu anda güneye düşme beklentileriyle düşük seviyeleri tekrar test etmeye çalıştığını söylüyor.

Kripto ticareti uzmanı ayrıca, çoğunluk aşağı yönlü bir ivme beklerken, gerçek acı noktasının Bitcoin'i aşağı değil yukarı yönde çevirebileceği bir senaryonun mümkün olduğunu söyledi.

Fed toplantısı etkisi

ABD Merkez Bankası'nın 4 Mayıs Çarşamba günü yapılması beklenen toplantısıyla birlikte, piyasalardaki korkular, merkez bankasının 9 trilyon dolarlık varlık portföyünün niceliksel sıkılaştırma olarak da bilinen bir politikayla daraltılmasına ilişkin endişeleri artırıyor.

Van de Poppe'ye göre:

“Genellikle piyasalarda çok fazla korku olduğunda aşırı fiyatlandırılır, bu da piyasanın tepkinin kendisini aştığı anlamına gelir. Bana sorarsanız, bu gece için beklenti, ağır bir oynaklık yaşayacağımızı düşünüyorum.”

Ancak kendi görüşüne göre, büyük resim, ayı piyasası gibi bu aşağı yönlü hareketin zaten beklendiği, ancak faiz artışlarının hiç de düşüş eğiliminde olmadığını şu sözlerle ifade etti;

“Benim fikrim, Bitcoin ile yukarı yönlü bir kırılma yaşayacağımız ve fiyat hareketine bağlı olarak şansın artacağı yönünde.”

Fiyat hareketine dayalı Bitcoin tahmini. Kaynak: Crypto Michael

BTC toplu halde borsalardan ayrılıyor

Başka bir yerde, kripto yatırımcısı ve analisti Lark Davis, diğer adıyla TheCryptoLark, perakende tüccarlar, balinalar ve kurumlar da dahil olmak üzere tüm yatırımcı kategorileri satın aldığından, borsalardaki Bitcoin miktarının sürekli düştüğünü belirtti.

Kaynak: Lark Davis

Daha fazla piyasa katılımcısı satmak yerine satın almak istediğinde, borsalarda tutulan varlıklar azalma eğiliminde olduğundan, böyle bir eğilim gelecekte BTC fiyatında bir artışa işaret ediyor olabilir. Satın alınabilecek bir tokenin arzı bu şekilde daha sınırlı hale geldikçe, talebi ve onunla birlikte fiyatını daha fazla zorlar.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.