Güncel

Fenomen kedi trafik kazasında öldü!

Sosyal medyanın fenomen kedilerinden Malezyalı 'Jep' evinin önünde otomobil çarpması sonucu öldü.

Fenomen kedi trafik kazasında öldü!

Sosyal medya fenomeni kedi ‘Jep’, Malezya'da sahibinin evinin önünde otomobil çarpması sonucu öldü. Facebook’ta 480 bin beğeni alan ve Instagram’da 125 bin takipçisi olan ‘Jep’in sahibi, kedisinin otomobil çarpması sonucu hayatını kaybettiğini duyurdu.

Fenomen kedi araba çarpması sonucu öldü!

Yerel medyaya konuşan ve kedinin sahibi olan Nor Azwana Awang, “Otomobilin sesini duyunca camdan baktım ve Jep’i otomobilin tekerine yakınken gördüm. O an çığlık attım ve Jep’in bir süre koştuktan sonra yere düştüğünü gördüm” dediği belirtildi. 

Ayrıca, Awang’ın kedisi adına açtığı sosyal medya hesaplarını kapatmayı düşünmediği belirtildi. Buna ek olarak kediler üzerinden değişik icatlar da yapılmıyor değil. 

Fenomen kedi trafik kazasında öldü! - Resim : 1

Georgia Tech Research Institute'den Aleksis Noel isimli araştırmacı, kedi dilininin yapısını temel alan bir saç fırçası geliştirdi. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Noel, "Doktora çalışmalarıma ara verdiğim dönemde, evimdeyken ailemizin kedisi Murphy, dizimin üzerinde duran mikrofiber örtünün üzerine oturmaya karar verdi.

Bir nedenden ötürü Murphy, örtünün lezzetli koktuğunu düşünerek yalamaya karar verdi. Örtüyü yalamaya başladığın ise dili kumaşın ilmiklerine sıkıştı" dedi.

Bir deney gerçekleştirmek için kedinin dilini tüyleri üzerine bastırdığında, sıvının içeride nasıl kaldığını görmek için dikenlerin ucuna yiyecek boyası damlatan Neol, dikenler olmadan kedilerin tükürük salgılarının derilerine ulaşamayacağını keşfetti.

Yorumlar
volkan
bosuna bilim adamı olmuyorlar .. bravo
Cevapla
kedi jep
ben yaşıyorum yalan bunlar.sahibim mirasa konmaya çalışıyor
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.