Güncel

Ferhan Şensoy hayatını kaybetti. Sosyal medya yasa boğuldu!

Tiyatronun önemli isimlerinden Ferhan Şensoy hayatını kaybetti. Bu kayıpla beraber sosyal medya da yasa boğuldu.

Ferhan Şensoy hayatını kaybetti. Sosyal medya yasa boğuldu!

Tiyatronun en önemli isimlerinden Ferhan Şensoy hayata gözlerini yumdu. Oyunculuğunun yanı sıra şair, yazar ve müzisyen kimlikleriyle tanıdığımız Şensoy hayatını sanata adamıştı.

Kurucusu olduğu Ortaoyuncular tiyatro kurulu hesabı acı haberi duyurdu. "Tiyatromuzun kurucusu, ustamız Ferhan Şensoy’u, dün gece, bir süredir tedavi gördüğü hastanede, yapılan tüm müdahalelere rağmen kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içerisindeyiz. Tüm sevenlerinin başı sağolsun…" ifadeleri kullanıldı.

Ünlü tiyatrocu Ferhan Şensoy hayatını kaybetti

Ferhan Şensoy hayatını kaybetti. Sosyal medya yasa boğuldu! - Resim : 1

Ferhan Şensoy 1951 doğumlu ünlü Türk tiyatrocusuydu. Ortaoyuncular tiyatro grubunun kurucusu olan Şensoy Türk tiyatrosuna önemli katkılarda bulundu. Oyuncunun belki de en bilinir oyunu tek kişilik olarak sergilediği Ferhangi Şeyler oyunudur.

Galatasaray Lisesi'nde bir süre eğitim alan okuyan Şensoy, 1970 yılında Çarşamba Lisesi’nden mezun oldu. Fransa ve Kanada'da tiyatro çalışmalarıyla kendini geliştiren oyuncu oyunculuk ve yönetmenlik yapmaya başlamıştı. O zamandan beri Türk tiyatrosuna katklılarda bulunan ünlü isim bugün hayata gözlerini yumdu.

Acı haberin ardından hayranlar Twitter'da duydukları üzüntüyü paylaştılar. Derya Baykal, "Ustamı, kızlarımın babasını kaybettik, çok üzgünüz" şeklinde bit tweet attı. Türk televizyonlarından tanıdığımız ünlü oyuncu Mert Fırat ise "İlham olduğun, çığır açtığın meslek hayatımızın medarı iftiharı, ustamız, dik duruşunla, hiç durmayan üretme azminle bizlere hep ışık oldun. Yattığın yer incitmesin, devrin hep daim oldu daim olacak" sözleriyle üzüntüsünü ifade etti.

Yorumlar
Bahadir Ömer Hamamcioglu
Tiyatronun en kıdemli sanatçısını kaybettik. Güldürüyor ve düşündürüyor du. Mekanın cennet olsun büyük usta.
Cevapla
Mustafa görüşken
Altın kalpli sanatçı gitti
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.