Güncel

Finans analistleri, BTC değeri ile ilgili beklentilerini düşürdü!

20 bin dolarlık Bitcoin arayan teknik analistler, BTC'nin 10 bin dolara düşebileceğini söylüyor!

Finans analistleri, BTC değeri ile ilgili beklentilerini düşürdü!

Bitcoin'in ( BTC ) son birkaç ay içinde piyasadaki dalgalı fiyatlarının bir sonucu olarak, kripto tüccarları ve yatırımcılar, amiral gemisi dijital varlığın hareket edeceği yönü belirleme konusunda istekli.

Finans analistleri, BTC değeri ile ilgili beklentilerini düşürdü!

16 Ağustos'ta Kitco News ile konuşan Northstar & Badcharts'ın teknik analistleri Kevin Wadsworth ve Patrick Karim, Bitcoin için bir sonraki fiyat hedeflerini tartıştılar.

Kripto para birimi, ana hatlarıyla belirttiği 20.000 dolarlık hedefe ulaştıktan sonra Bitcoin'e bir bakış açısı veren Wadsworth, teknik analize dayalı olarak Bitcoin'in 10.000 dolara kadar düşebileceğini yüzdelerle belirtti.

“Bitcoin grafiğine baktığımızda kendimizi bir fincan deseninin tersi bir yayda buluyoruz. 20.000 dolarlık alandan bir miktar sıçrayarak yükseliyordu ve bu bizi yukarı çekti, sonrasında düşüş eğilimi gösteren bir kama vuruşu direnci oluşturdu.”

Wadsworth özellikle şunları ekledi:

“Bu grafiğin, aşağı yönlü kırılmasını ve 10.000 – 12.000 $ hedefine doğru yönelmesini daha olası kılan bir dizi teknik analiz tekniği ve özelliği var. Bu düşük dipleri görmek için dağılma ihtimalimizi yaklaşık %70 ila %80 ve yukarı doğru hareket etme olasılığını yaklaşık %20 ila %30 olarak değerlendiririm.”

Finans analistleri, BTC değeri ile ilgili beklentilerini düşürdü! - Resim : 1

Bitcoin destek bölgesi 10.000 dolar civarında. Kaynak: Northstar & Badcharts

Yukarı doğru bir Bitcoin hareketi göz ardı edilmiyor

Wadsworth'un “bu yukarı yönlü hareketi göz ardı edemeyiz” dediğini belirtmekte fayda var, ancak Bitcoin'in destek ve direnç seviyelerinin nerede olduğunu bilmek yatırımcılara bir fikir veriyor.

Wadsworth, potansiyel fiyat hedefini daha fazla detaylandırarak, Wadsworth'ün BitcoOn'un 30 haftalık veya 200 günlük hareketli ortalama yönünde ilerlediğini ve bu konuda çok benzer olduğunu belirtti.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.