Güncel

Formula 1 GP'si covid-19 nedeniyle iptal edildi

Japonya’da 8-10 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 2021 Japonya Grand Prix’i hükümetin talebi üzerine devam eden Covıd-19 salgını sebebiyle iptal edildi.

Formula 1 GP'si covid-19 nedeniyle iptal edildi

8-10Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek olan yarış Rusya ve Türkiye ile beraber üçlü yarışın son ayağı olacaktı.

Olimpiyat Oyunları'nın ardından yarışın yapılıp yapılmayacağı konusunda ağustos ayında bir karar verilmesi bekleniyordu.

Dün akşam saatlerinde Japonya Grand Prix'sinin iptal edileceğine yeni bir iddia ortaya atıldı ve F1 yönetimi resmi olarak Japonya Grand Prix'sinin iptal edildiğini duyurdu.

Açıklamada şöyle denildi: "Japon hükümeti, Japonya'daki organizatörler ve yetkililerle devam eden görüşmelerin ardından, ülkede pandeminin sebep olduğu karmaşıklık nedeniyle bu sezonki yarışın iptal edilmesine karar verdi."

"Formula 1, şu anda revize edilmiş takvimin detayları üzerinde çalışıyor ve nihai detayları önümüzdeki haftalarda açıklanacak."

"Formula 1 olarak, bu yıl ve 2020'den bu yana ortaya çıkan belirsizliklere uyum sağlayabileceğimizi ve çözümler bulabileceğimizi kanıtladık. Hem bu yıl hem de gelecek yıl Formula 1 yarışlarına ev sahipliği yapmak için çeşitli ülkelerden gelen ilgi düzeyi bizi gerçekten heyecanlandırıyor."

Türkiye için de iptal gelir mi?

Türkiye Gp’si 1-3 Ekim tarihleri arasında Inter City Park’ta gerçekleşecek. Yaklaşık bir buçuk ay kadar kısa bir zamanın kaldığı Türkiye GP’sinin Japonya gibi iptal edilebilme ihtimali kafalarda soru işareti bırakıyor. Artmakta olan Covid-19 vakaları ve diğer ülkelerin Türkiye’ye seyahat yasağı getirmesi durumu F1 yönetiminin yarışı iptal etmesine sebep olabilir.

F1
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.