Güncel

Xiaomi Mi Mix 4'ün bataryası kendi kendini iyileştirebilecek!

Xiaomi'nin yeni tanıttığı Mi Mix 4 gündemden düşmeyecek gibi duruyor. Detaylar haberimizde.

Xiaomi Mi Mix 4'ün bataryası kendi kendini iyileştirebilecek!

Xiaomi, yeni tanıttığı ekran altı selfie kameralı modeli Xiaomi Mi Mix 4‘ün detayları tanıtıldıktan sonra bile olsada çıkmaya devam ediyor. Şimdi de Çinli teknoloji devinin yeni modelinde aldığı batarya güvenlik önlemleri hakkında bilgiler paylaşılmış oldu.

Bildiğiniz gibi Mi Mix 4'de 120W kablolu hızlı şarj ve 50W kablosuz hızlı şarj destekli 4.500 mAh kapasiteli bir batarya bulunuyor. Xiaomi, bu bataryanın ömrünü korumak için nasıl bir yol uyguladığı bugün ortaya çıktı.

Xiaomi Mi Mix 4'ün bataryası akıllı

Telefona sahip olan kullanıcılar, Ayarlar>Güç Tasarrufu ve Pil>Pil>Akıllı Şarj bölümüne giderek telefonun bataryasını korumak için gerekli olan özelliği etkinleştirebiliyorlar. Bu özellik etkinleştirildiğinde, sistem akıllı telefonunuzu nasıl şarj edeceğinizi öğreniyor ve pil ömrünü uzatmak için pil şarjını ayarlayabiliyor.

Örneğin, telefonunuzu gece şarj etme alışkanlığınız var ise, telefon uyandığınızı anlayacak ve pilin aşırı şarj olmasını ve eskimesini önlemek adına uyanmadan hemen önce tamamen şarj etme işini bitirecek.

Xiaomi Mi Mix 4'ün bataryası kendi kendini iyileştirebilecek! - Resim : 1

120W kablolu şarj ile sadece 21 dakikada dolan ve ayrıca, 50W kablosuz şarj ile 45 dakikada tam dolum gerçekleştirebilen bu hızlı şarj teknolojisi bataryanın ömrünü çok uzun vadede bitirebiliyor. Xiaomi’nin yazılımlar ile batarya ömrünü önemli ölçüde uzatacak olması telefona sahip kullanıcılar adına oldukça sevindirici görünüyor.

Çin hükümeti bu aralar kablosuz şarj konusunda 50W’ın üzerindeki protokollere izin vermek gibi bir niyetleri bulunmuyor. Bunun nedeni Çin hükümetine göre 50W hızlı kablosuz şarjlar telefonun batarya ömrünü kısalttığı için patlama riskinin olması ve bunun sonucunda sağlık sorunlarına yol açma ihtimalinin bulunması.

Kablosuz hızlı şarjların yakın gelecekte tıpkı kablolu şarjlar gibi güvenli bir deneyim sunacağını düşünüyoruz. Xiaomi’nin yaptığı gibi yazılımlar ile ekstra güvenlik önlemleri de alınabilir.

Mi Mix 4'ün akıllı bıdık bataryası hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Enes
Bu haberin başlığı gerçekten tam bir tıklama tuzağı ve habercilik anlayışına uymuyor. Telefonun yaptığı tek şey şarj süresini kullanıcının alışkanlıklarına göre optimize ederek pil ömrünü bir nebze uzatmak. Siz bunu alıp başlık olarak "Mi Mix 4'ün bataryası kendini iyileştiriyor" diye haber yapmışsınız. Gören de sanıyor ki aşırı önemli bir teknolojik gelişme olmuş. İlginç görünen haber değil kaliteli, doğru haber yapın.
Cevapla
Mizacım böyle
Enes kardeş ilk olarak şunu yap. Kendine bulabiliyorsan bir "yeni beyin" satın al. Sonra da Xiaomi Smart Charging diye bir araştır.
Mustafa Demir
Yeniden Başlatma İle Bile Brick Riski Olan Bir Telefondan Fazla Bişey Beklememek Lazım :)
Cevapla
Eyyub
Ne zaman olduki oyle birsey. 4 yildir 2 xioami telefonu kullandim belko 60 rom, 20 farkli kernel degiştim brick mirick olmadı
Kadir yarçın
ulan batarya bile bizden akıllı 😅
Cevapla
Mmet
Xiaomi ve güvenlik bir arada.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.