Fortnite World Cup elemeleri başlıyor!

Fortnite’ın toplamda 40 milyon dolarlık ödül havuzu olan Fortnite World Cup eleme maçları başlıyor. Her hafta 1 milyon dolarlık ödül kazandıracak!

Fortnite World Cup elemeleri başlıyor!

Fortnite eleme maçları bugün başlıyor. Haftalık eleme maratonu sonunda en iyi 100 tekli oyuncusu ve en iyi 50 İkili takımı 26-28 Temmuz’da New York’ta düzenlenecek Fortnite World Cup’a katılmaya hak kazanacak.

Fortnite World Cup elemeleri başlıyor!

Dünyanın en çok oynanan ve en çok beğenilen, popüler hayatta kalma oyunlarından biri olan Fortnite'ın, toplamda 40 milyon dolar ödül havuzlu turnuvası Fortnite World Cup için elemeler bugün başladı. 10 haftalık eleme maratonu sonunda en iyi 100 tekli oyuncusu ve en iyi 50 İkili takımı 26-28 Temmuz'da New York'ta düzenlenecek Fortnite World Cup'a katılmaya hak kazanacak.

Fortnite oyuncularının katılımına açık olacak eleme aşaması iki bölümden meydana geliyor. Cumartesi günleri düzenlenecek 'Çevrimiçi Açık Eleme' Yarı Finalleri’nde, oyuncular belirlenen üçer saatlik süre boyunca katılacakları maçlarda zafere ulaşmak için mücadelece edecekler ve başarılarına göre puan toplayacaklar.

Fortnite World Cup elemeleri başlıyor! - Resim : 1

Her hafta 1 milyon dolar ödül dağıtılacak

Toplamda 10 maça katılma imkânı olan oyunculardan en başarılı ilk 3000 kişi her hafta Pazar günü düzenlenecek 'Çevrimiçi Açık Eleme' Finalleri’ne katılma hakkı kazanacak. Pazar günleri gerçekleştirilecek haftalık finallerde, temmuz ayında New York’ta düzenlenecek 30 milyon dolar ödül havuzlu Fortnite World Cup’a katılma mücadelesi verecek. Üstelik 10 hafta boyunca haftalık 1 milyon dolarlık ödül havuzundan da pay alma şansı yakalayacak.

Epic Games, gerekli koşulları karşılamaları şartıyla dünyanın her yerindeki Fortnite oyuncularına bu muhteşem etkinliğin bir parçası olma şansı veriyor. Tüm maçların programına buradan ulaşabilirsiniz.