FTX tokeni bir haftada %50 ralli yaptı! Boğa sezonu başlıyor mu?

FTX tokeni bir haftada %50 ralli yaptı; FTT neden yükseliyor? Yoksa FTX için boğa sezonu mu başlıyor?

FTX tokeni bir haftada %50 ralli yaptı! Boğa sezonu başlıyor mu?

FTX Token ( FTT ), şu anda iflas etmiş kripto para borsası FTX'in yerel token'ı, FTX'in kurucusu ve eski CEO'su Sam Bankman-Fried'in ABD'deki sekiz suçlamanın hepsinden suçlu olmadığını kabul etmesine rağmen bu hafta destansı bir rallide.

FTX tokeni bir haftada %50 ralli yaptı! Boğa sezonu başlıyor mu? 

FTT, son 24 saatte %1,15 ve son yedi günde %52,82 gibi devasa bir artışla 1,40 dolardan işlem görüyor. FTT'nin değeri ilk kez 19 Aralık 2022'de 1 dolar aralığının altına indi ve 9 Ocak 2023'te zirve yapana kadar bu engelin altında kaldı.

FTX tokeni bir haftada %50 ralli yaptı! Boğa sezonu başlıyor mu? - Resim : 1

FTX Token 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Dahası, muazzam fiyat artışı nedeniyle FTX token, 6 Ocak'tan bu yana 163 milyon dolarlık bir akışın ardından 460,5 milyon dolarlık toplam piyasa değeriyle 13 Ocak itibarıyla en trend 11. kripto para birimi oldu.

FTX tokeni bir haftada %50 ralli yaptı! Boğa sezonu başlıyor mu? - Resim : 2

FTX Token 7 günlük piyasa değeri fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

FTT'nin belirteçleri artık feshedilmiş FTX borsası ve onun gelecekteki gelişimi ile ilgili olduğundan, değerdeki bu artışın nedeni bilinmiyor.

FTX kontrol adresleri

Bir adres, toplam FTT arzının %59,55'ini kontrol ederek, olağanüstü yüksek düzeylerde sahiplik konsantrasyonuna katkıda bulunur. Ayrıca, kimliği belirsiz bir bilgisayar korsanı, şu anda dolaşımda olan toplam miktarın %13,94'ünü oluşturan 45,85 milyon FTT jetonuna sahiptir.

FTX tokeni bir haftada %50 ralli yaptı! Boğa sezonu başlıyor mu? - Resim : 3

FTT ilk 5 zengin listesi. Kaynak: CoinCarp

Binance, Mexc Global, Kucoin, Gate.io ve SushiSwap, şu anda FTT ticareti  yapan en aktif kripto para birimi borsaları arasında yer alıyor.

Bir FTT jetonunun fiyatı, 30 Aralık 2022'de jeton başına tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0,827 $'a ulaştıktan sonra son 12 günde %50'nin üzerinde arttı. - 9 Eylül 2021'de belirlenen, jeton başına 84,18 $ ile zamanın en yüksek seviyesi.

FTT'nin geleceği belirsiz, Sam Bankman-Fried mali dolandırıcılık suçlamalarıyla karşı karşıya ve FTX iflas ilan ediyor. Token'ın değeri, Terra'nın ( LUNA ) Mayıs ayındaki kadar hızlı olmasa da düştü. FTT'nin belirteçleri, feshedilmiş kripto para birimi değişimi FTX'inkilerle iç içe geçmişti.

FTT de dahil olmak üzere birçok kripto varlığı, yol haritası rehberliği veya şeffaf tokenomik eksikliğine rağmen varlığını sürdürdü. Yatırımcıların üzerinde spekülasyon yapması için bir mem belirteci haline geldi ve SBF ile FTX'i içeren mevcut tartışma, yangını körükledi.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.