Güncel

Futbolda kornavirüs şoku! Euro 2020 ertelendi!

Bir süredir ertelenmesi gündemde olan Euro 2020 için beklenen karar geldi. Euro 2020 koronavirüs yüzünden 2021’e ertelendi. İşte detaylar.

Futbolda kornavirüs şoku! Euro 2020 ertelendi!

Koronavirüs gündelik yaşamı etkilemeye devam ediyor. Bilindiği üzere son dönemde pek çok fuar ve etkinlik koronavirüs nedeniyle ertelenmişti.

Mobil Dünya Kongresi ile başlayan süreç son olarak E3 2020 ile devam etmişti. Kafalardaki asıl soru ise Euro 2020’nin ertelenip ertelenmeyeceğiydi. Malum hali hazırda Avrupa kıtasında hayat durma noktasına geldi.

İtalya, Fransa ve İspanya gibi ülkelerde sokağa çıkma yasakları ilan edildi. Türkiye’de ise insanların toplu halde bulundukları spor salonları, kafeler, çay bahçeleri ve benzeri sosyal aktivite noktaları geçici süreliğine kapatıldı.

Futbolda kornavirüs şoku! Euro 2020 ertelendi!

Hal böyleyken Haziran ve Temmuz aylarında gerçekleşmesi beklenen Euro 2020’nin düzenlenip düzenlenmeyeceği büyük merak konusuydu.

Konu hakkında yapılan toplantı sonrasında Euro 2020’nin ertelenmesi kararı çıktı. Bu karar bizleri de yakından ilgilendiriyordu. Çünkü Türkiye de uzun bir süre sonra büyük bir turnuvada iddialı bir takım olarak boy gösterecekti.

Sonuç olarak Euro 2020, verilen karar sonrasında 2021’e ertelendi. Açıkçası bu erteleme kararı bizler için çok da şaşırtıcı olmadı. Fakat bu kararın çıkmış olması, koronavirüs tehdidinin yaz aylarında da devam edeceğinin en büyük göstergesi diyebiliriz. Umarız 2021 yazına kadar bu illet virüsten tamamen kurtulmuş oluruz.

Öte yandan 2020 yılında düzenlenecek olan olimpiyatlardan hala bir iptal haberi gelmiş değil. Fakat mevcut şartlar altında bu etkinliğin de düzenlenmesi pek olası görünmüyor.

Yorumlar
💠Gakko💠
Ben kendi süper ligimizin de ertelenecegini düşünim şahsen gerekli mercilere de tavsiye olarak yazdım.. Devletimiz tedbirleri en eyi şekilde ali zati, birazda vatandaşların dikkat etmesi gereki
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.