Güncel

Galaxy S5, bu özelliği ile rakiplerine fark atacak!

Samsung, yeni cihazlarında kullanmak için bu teknolojinin çalışmalarına başladı.


Bu ayın başlarında Kore'de düzenlenen Analist Günü etkinliği Samsung'un bazı bilgilerini açıklamasına neden oldu. Koreli üretici 2014 yılında akıllı telefonlarında 560ppi gibi yüksek bir piksel yoğunluğa sahip görüntüler ile 5-inç (bu 2560 x 1440 çözünürlük demek) ortaya çıkarmak için planlarını açıkladı.

Bu açıklamaya göre, şirketin sözde 560ppi AMOLED paneller ürettikten sonra kullanacağı ilk Samsung cep telefonu Galaxy S5 olabilir gibi görünüyor.

1384807188_amoled.jpg

OLED.at . sitesine göre Samsung Display CEO'su Kinam Kim bu ekranları onayladı. Bu da Samsung’un AMOLED tablet üzerinde çalışıyor söylentilerini doğruluyor. Bu ekranlar yeni nesil cihazlar için özellikle de akıllı telefonlar için oldukça iyi bir özellik olarak gelecek. Özellikle Galaxy S5’in QHD, yani çözünürlüğü oldukça yüksek 2560 x 1440 piksel ekranla gelmesi rakiplerine göre oldukça büyük bir avantaj olacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.