Güncel

Galaxy S5 Samsung'u yere çaktı

Samsung'un yaşadığı düşüşün sebebi Galaxy S5 mi?

Galaxy S5 Samsung'u yere çaktı

Galaxy S5 ile bir anda yükselişe geçen ve zirveye oturan Samsung, Galaxy S4 ve Galaxy S5 ile yaşadığı başarısızlıklarla hızla düşmeye başladı. Mali yılının ikinci çeyreğinin sona ermesine kısa bir süre kala yatırımcılarını uyaran Samsung, mali durumun kötü olduğunu belirtti.

Güney Koreli şirket Samsung’un finans şefi Lee Sang-hoon’ın yaptığı açıklamadan sora şirketin hisseleri yüzde 1.9 oranında değer kaybetti. Bu düşüşe neden olarak ise Samsung’un son amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy S5 gösteriliyor. Cihaz, kısa sürede 11 milyon sevkiyat gerçekleştirdi ancak, diğer güçlü rakiplerinin karşısında beklenen performansı gösteremedi.

1403794873_aimg00301.jpg

KTB Invesment & Securities analistlerinin sunduğu raporlarda şirketin yaşadığı bu düşüşün piyasaya sürdüğü akıllı telefonlar olduğu ileri sürüldü. Samsung Galaxy S5’in kullanıcılar tarafından yeterli bulunmaması ve rakiplerine karşı özelliklerinin yetersiz kalması satış performansını oldukça etkiledi.  Ayrıca cihaz hakkında gelen şikayetler ise tuzu biberi oldu.

Peki Sizce Samsung’un yaşadığı düşüşün sebebi Galaxy S5 olabilir mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.