Güncel

Game of Thrones 8. Sezon fragmanının bilinmeyenleri!

Game of Thrones'un geçtiğimiz gün yayınlanan 8. sezon fragmanına detaylı bakış atıyoruz.

Game of Thrones 8. Sezon fragmanının bilinmeyenleri!

Heyecanlı bekleyiş sona erdi ve Game of Thrones'un ilk fragmanı nihayet çıkışını gerçekleştirdi.

Game of Thrones 8. Sezon fragmanının bilinmeyenleri!

14 Nisan'da prömiyer yapmaya hazırlanan 8. sezondan ilk sahneleri içeren ve sosyal medyada büyük yankı uyandıran fragman, hayranlarını heyecanlandıran bir dizi küçük detaya ev sahipliği yapıyor. Peki bu detaylar bizlere neler anlatıyor?

Fragmanda görünen karakterlerin en genci olan Arya Stark aynı zamanda savaş konusunda en deneyimsiz olanı. Fragmanın açılışında yol boyunca yüzünde bir yara iziyle koşarken gördüğümüz karakter, bir sonraki sahnede “ölümün birçok yüzü olduğunu” söylüyor. Fragmandan anladığımız kadarıyla Arya final sezonunda da son ana kadar intikam için savaşmaya devam edecek.

Greyjoy ailesi, kalan son fertleriyle gücünü ispatlamaya çalışmış ancak bu süreçte Yara Greyjoy ve kardeşi Theon ağır yaralar almıştı. Ancak final sezonunun fragmanında çok net bir şekilde, Greyjoy hanesine ait bir geminin yolda olduğunu görüyoruz. Geminin Theon mu yoksa Euron mu tarafından kumanda edildiği ise şimdilik muamma.

Fragman, dizinin en sevilen karakterlerinden birine dönüşen Tormund (Kristofer Hivju)'un halen daha hayatta olduğunu ortaya çıkarırken Tormund ve Beric'in sekizinci sezonda geri döneceğini ve White Walkers'ın saldırısından sağ çıkacaklarını görmüş olduk.

Jon Snow’un gerçek ailesinin kimliğini altıncı sezonda çözerken Daenerys ile arasında yaşanan beklenmedik yakınlaşma işleri karıştırmıştı.

İkisinin akraba olduğunu yalnızca Bran Stark ve Sam Tarly öğrenirken fragmanda, ikilinin bu büyük sırrı duymuş olabileceğinin ipuçları var. İkiliyi Jon’un gerçek annesi Lyanna Stark’ın mezarının yanında konuşurken görüyoruz; bir başka sahnede ise Sam ve Bran’in sanki böyle bir açıklama yapmışçasına birine baktıklarını görüyoruz.

Ejderhaların final sezonunda önemli bir rol oynayacağını zaten biliyorduk ancak geçtiğimiz sezon Night King’in ele geçirdiği üçüncü ejderha Viserion fragmanda nedense görünmüyor. Diğerlerini ise Sansa Stark'ın üzerinden Westeros'a girerken görüyoruz. Viserion'un Night King’in ordusuna katılıp katılmadığı ya da eski haline dönüp dönmediği şimdilik büyük bir muamma.

Dizi tarihi boyunca finalde nasıl bir rol oynayacağı merak konusu olan Gendry üç yıl boyunca ortadan kaybolduktan sonra Davos Seaworth tarafından kurtarılmıştı. Fragmanda yeniden kılıç yapmaya döndüğünü gördüğümüz karakter belli ki final savaşında epeyce önemli bir rol oynayacak.

Demir Taht’ın en yeni sahibi Cersei Lannister fragmanda iki kez karşımıza çıkıyor. İlkinde Cersei, zafer kazanmış edasıyla King’s Landing’de görünürken diğerinde karakteri boş kraliyet odasında elinde bir şarap kadehiyle ağlamanın eşiğindeyken görüyoruz.

Old Gods’a dua etmek için gidilen küçük bir tapınak niteliğinde olan Godswood, final sezonunda beklenmedik bir misafir ağırlayacak. Fragman Jon Snow’un bölgeye yaptığı anlamlı yolculuğu açığa çıkarırken bir önceki sahnelerinin aksine bu kez Daenerys’ın yanında olmadığını görüyoruz.

Jaime Lannister'ın final sezonunda hangi tarafta yer alacağı büyük bir muamma.

Her an Cersei'ye dönme ihtimali olan karakter fragmanda elinde silahı, bilmediğimiz bir yerde görünüyor. Winterfell'e varmış olma ihtimalinin bir hayli yüksek olduğu bu anlarda, yüzünü görmediğimiz bir karakterle, yaşayanları korumak üzere ettiği yemini konuşuyor. Sonra bilinmeyen bir kalede, kanlı bir savaşın ortasında görünen karakter, yüksek ihtimalle Cersei ile yollarını ayırmış olarak karşımıza çıkacak.

White Walkers’ın Winterfell’e ulaşmasıyla birlikte televizyon tarihinin en epik savaşlarından birine tanık olacağız.

Fragman süresince savaşın emareleri farklı şekillerde karşımıza çıkarken çarpışmaların tam olarak hangi bölgelerde yaşanacağını henüz bilmiyoruz. Ancak fragmanın final sahnesinde net bir şekilde, bir hayalet atın, Daenerys, Jorah Mormont ve yanındakilere doğru ilerlediğine tanık oluyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.