Güncel

Game of Thrones hayranlarını üzecek haber! Yeni dizi iptal edildi

Game of Thrones hayranları uzun süredir devam dizisinin gelmesini dört gözle bekliyor. Son sezonda yaşanan hayal kırıklığının ardından beklentilerini yüksek tutan hayranlara kötü haber geldi.

Game of Thrones hayranlarını üzecek haber! Yeni dizi iptal edildi

HBO, Game of Thrones devam dizisi olacak The Long Night için sadece pilot bölümü yapımında 30 milyon dolar harcadı. Ancak şimdi bu yapımı iptal ettiklerini duyurdu.

House of Targaryen yapımı ise problem olmadan devam ediyor. Gelecek yıl, Targaryen liderliğindeki House of the Dragon, Game of Thrones'un 2019 sonundan sonra çıkan ilk yan ürünü olacak. Game of Thrones'un muazzam başarısını genişletmeye hevesli olan HBO, bir çok projede imza atıyordu. 2018'de, efsane dizinin devamında gelecek ilk şovun The Long Night olacağı kararlaştırılmıştı.

Game of Thrones hayranlarını üzecek haber! Yeni dizi iptal edildi

game of thrones

Jane Goldman ve Game of Thrones yazarı George R.R. Martin tarafından yönetilen bu dizinin, orijinal gösterinin olaylarından yaklaşık 10.000 yıl önce geçmesi bekleniyordu. İlk Uzun Gece'deki olayları ve Ak Gezenlerin Westeros'u işgal ettiği zaman dilimini kapsıyordu. Josh Whitehouse, Jamie Campbell Bower, Georgie Henley ve Naomie Ackie gibi yıldızların da yer aldığı dizi hakkında beklentiler yüksekti.

The Long Night, HBO 2019 sonbaharında fişi çekmeden önce pilota çekimleriyle devam eden bir projeydi. Ancak şimdi dizi ile ilgili yeni bir karar ortaya çıktı. WarnerMedia'nın eski başkanı Bob Greenblatt, pilot uygulama çalışmaları devam ederken şirkete katıldı. Bölümün bir kesitini gören Greenblatt, HBO'nun baş içerik sorumlusu Casey Bloys'a şunları söylemiş: 'Game of Thrones' prequel pilotu için 30 milyon dolardan fazla harcamışlardı. Geldikten birkaç ay sonra bunun bir kesitini gördüğümde Casey'e 'Pek iyi görünmüyor' dedim. 'Orijinal serinin vaadini yerine getirdiğini düşünmüyorum.' Greenblatt daha sonra, "Doğru olanı yapmak için çok büyük bir baskı var ve bu dizinin işe yarayacağını düşünmüyorum" diyerek sözlerini tamamladı.  Görünüşe göre The Long Night devasa bütçesini haklı çıkarabilecek hiçbir şeye sahip değilmiş. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.