Güncel

Gamescom 2012 bitti, dev oyun fuarından kalan manzaralar!

Almanya'da düzenlenen fuar, oyun ve güzellerden geriye şu görüntüleri bıraktı!


Dünyamız 2012 yılıyla birlikte son yılların en iyi yılını geçirdi ve hala geçirmeye devam ediyor. Şüphesiz oyun ve teknolojik cihazların gelişimi konusunda geçirilen evrim geldiğimiz  son noktayı özetler gibi.

Bu yıla damgasını vuran en büyük oyun fuarlarından E3'ü geçtiğimiz ay atlattık. Bu hafta biten bir başka dev fuar ise Almanya'da düzenlenen binlerce kişinin ziyaretine uğrayan Gamescom 2012 oyun fuarı oldu. Fuar Almanya'nın Cologne şehrinde düzenlendi. Yapılan dev oyun fuarına ilgi aşırı fazla oldu. 275.000 kişinin ziyaret ettiği dev fuarda gözleri üzerine çeken müthiş konseptler, fuardan çarpıcı güzeller her yerde dikkati üzerine çekmeyi başarıyor.

1345625052_23.jpg
Fuarda en çok merak edilen konulardan birisi de yeni nesil oyun konsollarının ve uyumlu oyunların ne zaman ve nasıl geleceği konusu oldu. Firmalar yeni Xbox 360 ve Playstation 3 uyumlu oyunlarını binlerce kişiye tanıttı. Gamescom'un düzenlediği bu seneki fuarında binlerce oyun sever hayal kırıklığına uğradı diyebiliriz.

1345622782_20.jpg
Özellikle Nintendo'nun Wii U konsoluna fuarda hiç yer verilmediğini hemen dile getirelim, diğer yandan süper ince Playstation 3'ü göremediğimizi de dile getirelim. Daha bir çok konuda hayal kırıklığına uğratan oyun fuarının bu seneki trendleri arasında şüphesiz Free-2-Play ve mobil oyunlar yer alıyor. Fuarda yanıt aradığımız diğer bir soru ise yeni Playstation 4'ün ne zaman geleceği hakkında ufak bir ipucu idi fakat bu konuda herhangi bir demeç verilmedi.

1345624547_5.jpgYorumlar
Misafir
deneme yorum..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.