Güncel

Gartner CommVault'u Beşinci Kez "Liderler" Kategorisine Seçti

Gartner Yayınladığı “İşletmeler İçin Yedekleme Yazılımı Ve Entegre Cihazlara Yönelik Magic Quadrant’ta Commvault’u Beş Yıl Üst Üste “Liderler” Kategorisinde Konumladı

Gartner CommVault'u Beşinci Kez "Liderler" Kategorisine Seçti

Gartner’ın yayınlamış olduğu İşletmeler için Yedekleme Yazılımı ve Entegre Cihazlara yönelik Magic Quadrant, işletmelerin “fiziksel sunucu ve sanal sunucuda yer alan dosyaları, uygulamaları, sistem görüntülerini ve uç nokta cihazları korumak, yedeklemek ve kurtarmak için yeni ürünleri, çözümleri ve teknikleri” kullanarak yedekleme konusunda kaydettiği gelişimi kapsıyor. Bu yedekleme ürünleri, geleneksel banda yedekleme, rastgele erişimli ortamlara (disk, flaş bellek vb.) yedekleme veya daha önceki yedekleme hedeflerini daha iyi gerçekleştiren cihazlara (örneğin sanal bant kütüphanesi [virtual tape library -VTL]) yedekleme, veri azaltma (sıkıştırma, veri tekilleştirme, tek örnek oluşturma v.b.), anlık görüntü, heterojen (çok türlü) kopyalama ve sürekli veri koruma (CDP) gibi özellikler sunuyor”.

Benzeri Olmayan Yaklaşımımız Sektörde Öncü Konumda

Lider olduğumuzu kim söylüyor? Gartner söylüyor!” diye belirten Commvault Başkanı ve CEO’su N. Robert Hammer “Beş yıl üst üste Gartner tarafından Lider olarak konumlandırılmak, Commvault’un inovasyon ve müşteri memnuniyeti konusunda iyi olduğunu gösteren güçlü bir kanıt çünkü çok değer verdiğimiz müşterilerimize ve ortaklarımıza ölçeklendirilebilir, yeni nesil yazılım inovasyonlarımızı sunmaya devam ediyoruz. Büyük ve geleneksel oyuncuların dışında sektöre yeni giren firmaların üst düzeyde rekabet ettiği bu sektörde, Commvault inovasyon konusunda ön sıralarda yerini aldı. Veri ve bilgi yönetimi konusunda sürekli iyileştirdiğimiz ve geliştirdiğimiz başka benzeri olmayan yaklaşımımız sektörde öncü konumda” diyor.

Gartner’a göre, Magic Quadrant Leaderler kategorisinde yer alan firmalar, “uygulama becerisi ve vizyon bütünlüğü kriterlerinden en yüksek puanı alan firmalar. Bu firmalar, en kapsamlı ve ölçeklendirilebilir ürün portföyüne sahip. Pazardaki varlığı ve finansal performansı açısından kanıtlanmış bir başarı geçmişi var. Vizyon konusunda, bu firmalar sektörde fikir liderleri olarak kabul ediliyor ve kurtarma kabiliyetlerini artırmak, konuşlandırma ve yönetim kolaylığını iyileştirmek ve bunların ölçeklendirilebilirliğini ve ürün kapsamını artırmak için çok iyi planlar hazırlıyor. Kurtarma alanında köklü bir değişim yaşanıyor. Satıcıların uzun vadede başarı kazanabilmesi için anlık görüntü ve kopyalama teknolojileriyle entegrasyonlarını artırmaya ve bunları daha çok kullanmaya çalışırken geleneksel yedekleme ve kurtarmaya yönelik eski sistem gereksinimlerini karşılayacak bir plana da sahip olması gerekiyor. Liderler için mihenk taşlarından biri, kurtarma yönetimine dair vizyonlarının bir parçası olarak yeni gereksinimleri karşılayabilme becerileridir. Bir grup olarak liderler en yeni satın alma tekliflerinin bir parçasını teşkil ettiği ve yeni işlerin kazanılmasında başarı oranlarının daha yüksek olduğu düşünülebilir. Ancak pazar payının yüksek olması tek başına temel Liderlik göstergelerden biri değil. Liderler stratejik satıcılardır ve gelecek için kendilerini iyi konumlandırmış durumdadır.

Ürün portföyünü çeşitlendirerek müşterilerin artan veri ve uyum gerekliliklerini yerine getirmesine yardımcı olacak kapsamlı ve ölçeklendirilebilir çözümler sunmak zorunda olduğunun farkında olan Commvault, her ölçekteki şirketlerin işletme bilgilerinin değerini koruma, yönetme ve maksimize etme şeklini değiştirdi. Çözüm paketlerini satışa sunan şirket; VM yönetimi, uygulama kurtarma, uç nokta veri koruma ve e-posta arşivleri için basitleştirilmiş fiyatlandırma ve paketleme seçenekleri sunuyor.  Commvault’a göre, lider konumunda olmak pazarın ve müşterilerin ihtiyaçlarına yanıt verebildiklerinin ve hedef çözüm paketleri aracılığıyla çözümlerinin satın alınmasını kolaylaştırdığının bir kanıtı niteliğinde. 

Genel kurtarma hiyerarşisinin bir parçası olarak dizilim bazlı anlık görüntü dosyalarını baştan beri destekleyen Commvault, organizasyonların modern veri yönetimi yaklaşımını kullanarak değişen kurtarma taleplerine yanıt vermesine yardımcı olabilecek konumda. Commvault yazılım portföyü, yeni depo sağlayıcılarına destek olurken yeni lisanslama paketleri Commvault’u hem niş hem de heterojen (çok türlü) yedekleme gereksinimleri için uygun kılıyor.

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.