Güncel

Gelmiş geçmiş en uzak kara delik keşfedildi!

Keşfedilen kara delik, dünyamızdan 13 milyar ışık yılı uzak.


Gök bilimciler, süper kütleli bir kara delik keşfetti. Gemini Kuzey Gözlemevi'yle NASA'ya ait Wise Teleskobu sayesinde keşfedilen kara deliğin, 13 milyar ışık yılı uzaklıkta olduğu belirtildi.

Bilim insanları, en uzaktaki canavar kara delik olarak adlandırdıkları gök cisminin kütlesinin Güneş'in 800 milyon katı olduğu ifade edildi.

Kara deliğin evrenin oluşmasından çok kısa süre sonra bu büyüklüğe erişmesinin şaşırtıcı ve süper kütleli kara deliklerin gelişimiyle alakalı teorilere meydan okur nitelikte olduğu söylendi.

Yorumlar
Gökçe
Güneş katlanıp dürüldüğü zaman. 2. Yıldızlar kararıp döküldüğü zaman. 3. Dağlar yürütüldüğü zaman. 4. Doğurması yaklaşmış develer başıboş bırakıldığı zaman. 5. Vahşi hayvanlar bir araya toplandığı zaman. 6. Denizler kaynatıldığı zaman. 7. Ruhlar (bedenlerle) birleştirildiği zaman. 8. Diri diri toprağa gömülen kız çocuğuna sorulduğu zaman. 9. Hangi günahtan ötürü öldürüldüğü. 10. Amel defterleri açıldığı zaman. 11. Gök yerinden koparıldığı zaman. 12. Cehennem alevlendirildiği zaman. 13. Cennet yaklaştırıldığı zaman. 14. Kişi önceden ne hazırladığını bilecektir
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.