Güncel

Gençler çorap değiştirir gibi iPhone değiştiriyor: Çıkart telefonunu diyen dayılar haklı mı?

Apple'ın adeta peynir ekmek gibi sattığı iPhone modelleri ahal çok büyük ilgi görüyor. Peki hangi yaş aralığı ne kadar sene sonunda bu telefonlarını yeniliyor? İşte cevabı...

Gençler çorap değiştirir gibi iPhone değiştiriyor: Çıkart telefonunu diyen dayılar haklı mı?

Özel araştırma şirketi CIRP, bugün yayınladığı yeni bir çalışmayla iPhone'lar hakkında önemli bir detayı ortaya çıkardı. iPhone kullanıcılarının yaş durumuna göre ne kadar sıklıkla telefonlarını değiştirdikleri yapılan son ankette belirlenmiş oldu. Farklı yaş gruplarının iPhone'larını ne kadar kısa sürede yükselttiklerini gelin yakından inceleyelim.

Gençler çok çabuk iPhone değiştiriyor

CIRP'nin anket sonuçları, genç iPhone kullanıcılarının iPhone'larına sanıldığı kadar tam bağımlı olmadan değiştirdiklerini ortaya koydu. Diğer sonuçlara baktığımızda, bozuk bir iPhone'u en hızlı şekilde değiştirecek veya tamir edecek kesimin ise 45-64 yaş aralığındaki insanların olduğu ortaya çıktı.

18-24 yaşındakilerden oluşan en genç yaş grubu ise iPhone'larını hemen tamir etme veya değiştirme olasılığı en düşük olan kesimdi. Çünkü bu kesim tamir ettirmekten veya değiştirmekten ziyade hemen yeni modeli almak için çabalıyor.

iPhone'ların yenisi çıkar çıkmaz değiştiren tayfa belli oldu!

Genç kullanıcılar arasında değişim yapma düşük olsa da, en son çıkan iPhone'a yükseltme durumu için böyle söylemek mümkün değil. CIRP, gençlerin yeni nesil teknolojiye ilgilerinin daha çok olduğunu söylüyor (Ya da hava atma mı desek).

18-24 yaş grubu ve 35-44 yaş grubu, bir yaşından küçük iPhone'lara sahip olanlar arasında en yüksek yüzdeye sahipler. 18-24 yaşındakiler ve 25-34 yaşındakiler, bir yaşında ve iki yaşından küçük iPhone'lara sahip olanlar arasında en yüksek rakamlara sahip.

Genel olarak, yükseltmeye olan ilgi 18-54 yaşındakiler arasında benzerlik gösteriyor. 55-64 yaş aralığı ve 65 yaş üstü için yükseltme ilgisinde büyük bir düşüş bulunuyor.

Daha yaşlı iPhone kullanıcıları ise genel olarak genç müşterilere göre daha fazla harcanabilir gelire sahip olsa da, CIRP, genç kullanıcıların "daha yeni bir iPhone'u ödemenin aylık maliyetine daha hazırlıklı olduklarına ve nispeten daha yeni bir modelle ticaret yapmanın daha mantıklı olduklarına" inanıyor.

Yorumlar
SALİH
Her gence bunu söylemeniz yanlış ben 18 yaşındayım 3 sene önce aldığım telefonu kullanıyom. Benim telefon takıntım yok herkezi aynı kefeye koymayın. Allaha şükür cebimde kendimi idare edecek kadar paramda var telefonumda var. Param yok diye bağıran herkezin cebinde bi deste parası var altında arabası var bu şekilde bile ekonomiye laf ediyorlarya yazıklar olsun
Cevapla
abdullah sezgin
salihe cevap param yok diye bağıranın sokakta ayakta karnını doyuracak kadar parası değersiz eskibir arabası vardır
trol ordusu burada da mı var?
aşağıdaki "ne zamandan beri ülke ekonomisi telefon belirler oldu" diyen mal kardeşim, sen ispanak yemeye devam et. Cahili cuhela
Cevapla
Levent
Gençlerin cebinde telefondan baska alacak parası kalmadı.
Cevapla
İstatistik nedir
Mesela Porsche kullanan nerdeyse herkesin en az ikinci bir arabası var, demek ki ekonomi çok güzel gibi bir şey bu Bu devirde iPhone'a para verebilen, muhtemelen onu her sene değiştirmeye de para verebilir zaten, zenginlik oranı daha yüksektir. Bak bakalım Xiaomi zart general Mobile zurt kullananlar da her sene değiştiriyor mu
Cevapla
Mal savar
Ne zamandan beri aw bir telefonu ülkenin ekonomisini belirler oldu telefon bu telefon iPhone alabiliyor diye dayılar haklı çıkmaz admin
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.