Güncel

Gerçek Squid Game oyunları düzenleniyor!

Netlix'in en sevilen dizileri arasında yer alan Squid Game gerçek oluyor. Bir ülkede oyunlar düzenlenecek. İşte detaylar.

Gerçek Squid Game oyunları düzenleniyor!

Netflix'in kısa sürede hit olan Güney Kore dizisi Squid Game gerçek oluyor. Kısa sürede 90 ülkede en çok izlenen dizi arasına giren yapım dünya çapında hit hatline geldi. Dizideki oyunları içerek gerçek versiyon ise Birleşik Arap Emirlikleri'nde oynanacak.

Etkinliğe katılan kişiler dizide gördüğümüz bazı oyunları oynayacak. Oyunlar arasında, dizide yer alan Kırmızı Işık Yeşik Işık, Dalgona şeker yarışması, kağıt çevirme, misket ve Ddakji gibi oyunlar yer alacak.

Squid Game gerçek oluyor! Oyunlar düzenleniyor

Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki (BAE) Kore Kültür Merkezi (KKC) oyun fikrinin arkasındaki kurum. Tabi ki dizidekinin aksine gerçek hayattaki oyunların sonucu ölüm olmayacak.  KKC'nin resmi sitesinde yapılan açıklamaya göre, etkinlikte katılımcılar dizide yer alan Kırmızı Işık Yeşik Işık, Dalgona şeker yarışması, kağıt çevirme, misket ve Ddakji gibi oyunları oynayabilecek. Yarışma sırasında dizinin atmosferine uygun olarak yetkililer pembe kostümler giyecek. Yarışmacılar ise mavi-beyaz takımlar giyecek.

Oyunları kazanana ne gibi bir ödül verileceği ise henüz belli değil. Büyük bir para ödülünün söz konusu olup olmadığı henüz bilinmiyor. Dizi dünya çapında sevilmesine rağmen eleştirenler de mevcut. Geçtiğimiz günlerde bir okulda ufak çocuklar oyunları taklit edip birbirlerine zarar veriyorlardı. Dizinin 18 yaş üstünden büyüklere göre olduğu belirtilse de çocukların izlemesinin önüne geçilemiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.