Güncel

GetContact ve benzeri uygulamalara erişim yasağı geldi!

BTK'nın telefon numarasından isim sorgulayan mobil uygulamalara erişim engeli talebi kabul edildi!

GetContact'a mahkemeden engel!

Bugün akşam saatlerinde alınan karara göre son günlerde çok konuşulan GetContact ve benzeri 70 numara sorgulama uygulamasına erişim yasağı geldi.  ANKARA 1. Sulh Ceza Mahkemesi, kısa sürede kullanımı yaygınlaşan GetContact uygulaması sayesinde gündeme gelen telefon numarasından isim sorgulama hizmeti veren mobil uygulamalarla ilgili önemli bir karara aldı.

Ankara 1. Sulh Ceza Hakimi Sezer Söylemez, BTK'nın talebi üzerine GetContact'ın da dahil olduğu 70 numara bulma uygulaması ve sitesine erişim yasağı gelmesi kararını verdi. Tanıdıklarınızın rehberinde nasıl kayıtlı olduğunuzu öğrenme ve istediğiniz numarayı bulma imkanını tamamen ücretsiz sağlayan GetContact, son günlerde en popüler uygulamaların başında geliyordu.

Uygulamayı kullanan kişinin rehberinde kayıtlı olan numara ve isimleri kopyalayarak kendi veritabanına dahil eden uygulamanın kişisel verilerin güvenliğini tehlikeye attığı iddia ediliyor. Erişimi engellenen 70 uygulama ve sitenin tam listesini aşağıda bulabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda yeni detayları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Mahkeme kararı ile aşağıdaki sitelere erişim yasağı geldi:

GetContact ve benzeri uygulamalara erişim yasağı geldi! - Resim : 1

GetContact ve benzeri uygulamalara erişim yasağı geldi! - Resim : 2

Yorumlar
Ceko
Bizim halkımız her şeyim hıyar diyene tuz alıp koşuyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.