Güncel
Belçika'da Uber krizi yaşanıyor!

Uber Belçika'da da kaosa neden oldu!

Ülkemizde, son zamanlarda sıkça gündeme gelen Uber, Belçika'da ciddi sıkıntılara neden oldu. Belçika polisi konu ile ilgili ilginç bir çağrıda bulundu.

Ülkemizde taksiciler ve Uber arasında ciddi bir sıkıntı yaşanmış; hatta bu sıkıntı ciddi şiddet olaylarına yol açmıştı. Benzer bir olay (fiziksel şiddet olmadan) Belçika'da da yaşandı.

Belçikalı taksicisiler Uber nedeniyle, taksi plakası ücretlerin dibi gördüğünü hatta taksilerin gelirlerinde kayda değer düşüşler olduğunu dile getirdiler.

Tam da bu nedenle yüzlerce taksi lisansı sahibi sürücü, Belçika'nın ünlü Atomium platformu çevresinde buluştular. Söz konusu eylem, yolları kapattı ve araç sürücülerini felç etti.

Uber Belçika'da da kaosa neden oldu! - Resim : 1

Protesto üzerine yetkililer; vatandaşları başta metro olmak üzere toplu taşıma araçları kullanma konusunda uyardılar.

Taksiciler, doğal savunma mekanizmalarını kullanarak Uber'i haksız kazanç elde etmek ile suçluyor. Oysa ki Brüksel'de 270 bin civarında taksi bulunuyor. Uber taksilerinin sayısı ise 1000 civarında. 

Yorumlar
Levent
Ülkemizdeki sarı taksiler ne zaman her yolcuya fiş kesip devlete vergi öderlerse o zaman uber biter....
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.