Güncel

Getty Images bünyesindeki iStock, Türkiye'de fotoğraf yarışması düzenliyor

Canon'un katkılarıyla, 23 Eylül’de başlayan ve 19 Ekim tarihine kadar devam edecek olan yarışma reklamcılık ve medya sektörlerindeki kreatif profesyonellerin yanı sıra yarı profesyonel ve amatör fotoğrafçılara da açık olacak.


Kitle kaynaklı telifsiz stok fotoğrafları, medya ve tasarım elemanlarının dünya çapında en büyük kaynağı olan Getty Images bünyesindeki iStock katılımcıları yaş, kadınlar, kahramanlık, vücut veya aile gibi kavramlara ilişkin kendi bakış açılarını ortaya koyacakları fotoğrafları 23 Eylül 2014 tarihinde başladı. #RePicture temalı fotoğraf yarışmasına göndermeye davet ediyor. Yarışma, yarı profesyonel ve amatör fotoğrafçıların yanı sıra reklamcılık ve medya sektörlerindeki tüm kreatif profesyonellere de açık olacak. Katılımcılar, kayıt olarak ve fotoğraflarını buradaki adrese yükleyerek yarışma heyecanını yaşayabilecek.

Fotoğraf uzmanlarından oluşan jüri

Değerlendirme jürisi, aralarında Photoworld Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Murat Gür, Fotoğrafçı Emre Ogan ve Nevzat Çakır, Getty Images’a ait iStock’un Kreatif Planlama Direktörü Rebecca Swift, Canon Avrupa Profesyonel Pazarlama Müdürü Mike Owen, ve Getty Images Görsel Trendler Direktörü Pam Grossman’ın bulunduğu fotoğraf uzmanlarından oluşuyor. Değerlendirme kriterleri temaya uygunluk, fotoğrafın kompozisyonu, teknik beceriler ve özgünlük odaklı olacak. Yarışmanın ödülleri arasında bir Canon EOS 5D Mark III bulunuyor. Ayrıca, en fazla beğenilen fotoğraf ‘Halkın Seçimi’ ödülünü alacaktır.

1411555043_istockrepicturetremheaderohnetext.jpg

Katılımcılar, iStock’a katkı sağlayan fotoğrafçı unvanına sahip olma şansını yakalarken en iyi 10 listesine girenler de İstanbul’da Gett Images bünyesindeki iStock ev sahipliğinde düzenlenecek iStockalypse etkinliğine davet edilecek. Katılımcılar bu etkinlikte de alıcıların önem verdiği konular ve en yeni yerel trendler hakkında bilgi edinme, portföylerini uzmanlara inceletme, diğer fotoğrafçılarla tanışma ve bazı fotoğraf çekilmelerine katılma fırsatını yakalayacak.

#RePicture– görsel klişelerin terk edilmesi

Getty Images #RePicture kampanyasını bu yıl düzenlenen Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivalinde ‘dünyaya bakış tarzımıza’ meydan okuyan bir girişim olarak tanıtmıştı.

Getty Images Görsel Trendler Direktörü ve yarışma jürisi üyesi Pam Grossman şu görüşleri dile getiriyor: “Hepimiz dünyayı nasıl gördüğümüzü etkileyen görsellerle kuşatılmış durumdayız. Dolayısıyla daha özgün, eski basmakalıp kuralları yıkan ve klişelerden kurtaran görseller yaratmamız ve kullanmamız durumunda, o dünya görüşünü iyi yönde etkileme ve değiştirme imkânına sahip oluruz. Bu nedenle bizler Getty Images bünyesindeki iStock’da dünyayı yeniden, tüm türleri ve güzelliği ile gerçekte olduğu gibi yeniden resmetmenin zamanının geldiğini düşünüyoruz. Ve Türkiye’deki kreatif topluluğu bu misyonumuzda bize katılmaya davet ediyoruz.”

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.