Gıda fiyatlarındaki artış sosyal medyada tepkiye sebep oldu

Son zamanlarda gıda fiyatlarında anormal bir artış olduğunu gözlemleyen vatandaşlar sosyal medyada tepkisini gösterdi.

Gıda fiyatlarındaki artış sosyal medyada tepkiye sebep oldu

Koronavirüs hayatımıza girdiğinden beri araç piyasasındaki artışlar son hızla devam ediyor. Ancak bu durum da yetmezmiş gibi gıda sektöründeki artışlar da vatandaşın tepkisini çekmeye başladı. 

Farklı platformlarda konuyla ilgili tepkisini gösteren vatandaşlar, bu duruma bir denetleme getirilmesi gerektiğini düşünüyor. Zira iddialarına göre en basit kahvaltılık alışverişi dahi 100 TL'den başlıyor. Asgari ücretle kıyaslandığında kira ve ev giderleri derken yaşamak imkansız hale geliyor.

Gıda sektöründeki artış tepki çekti

Gıda fiyatlarındaki artış sosyal medyada tepkiye sebep oldu - Resim : 1

Aldıkları bir ürünü bir daha aynı fiyattan bulamadıklarını iddia eden vatandaşlar sosyal medyada tepkilerini paylaştı. Bir kullanıcı "Dışardan yemek söylemek 40 TL, pahalı geliyor kendim yapayım diyorum malzemeleri almak 100 TL tutuyor" şeklinde tweet attı. Söz konusu tweet kısa sürede gündeme oturdu.

Sosyal medya paylaşımları sebebiyle başı belaya giren Pucca da bu konuyla ilgili tepkisini sosyal medyadan paylaşmıştı.

Gıda fiyatlarındaki artış sosyal medyada tepkiye sebep oldu - Resim : 2

Gıda fiyatlarındaki artış sosyal medyada tepkiye sebep oldu - Resim : 3

Bir kullanıcı "Eskiden markete gidince az çok hesap bilirdik, kasada ne gelecek tahmin ederdik. Şimdi, her ay markete gittiğimde hesap hep şaşıyor. geçen ay 530 vermişim aynı ürünlere, bu ay bir kaç eksik olmasına rağmen 565 TL vermişim. Kabus gibi" yorumlarında bulundu. "Önceleri yeterli gelen meblağ, sonra ucu ucuna, şimdi ise tek alışverişte bitecek seviyeye geldi. Eskiden eti, tavuğu, balığı bol alırdım. Şimdi "sadece çocuklara yetecek kadar alsam yeter" diyorum" ifadeleri eklendi.

Siz gıda sektöründeki fiyatlar ve market fiyatları hakkında ne düşünüyorsunuz? Kendi alışverişlerinizde bir artış gözlemlediniz mi? Bize bildirmeyi unutmayın.