God of War PS4 satışları 10 milyonu aştı!

Sony, Nisan 2018'de PlayStation 4 için çıkış yapan God of War oyununun 10 milyondan fazla sattığını duyurdu.

God of War PS4 satışları 10 milyonu aştı!

Sony Interactive Entertainment başkan ve CEO'su Jim Ryan, bugün Tokyo'da düzenlenen Sony IR Day 2019 kurumsal strateji toplantısında, Nisan 2018'de PlayStation 4 için çıkış yapan God of War oyununun 10 milyondan fazla sattığını duyurdu.

God of War PS4 satışları 10 milyonu aştı!

Sony daha öncesinde, God of War'un ilk üç gününde 3.1 milyon adet sattığını ve ilk ayında beş milyon adet satışa ulaştığını duyurmuştu. Bu da oyunun Mayıs 2018'den bu yana beş milyon adet sattığı anlamına geliyor.

PlayStation 4'ün en iyi oyunlarından bir tanesi olan God of War, milyonlarca oyuncu tarafından sevilerek oynandı. Yılların Kratos'a vermiş olduğu ağırlık, birçok hayran tarafından hissedildi ve çok sevildi.

İlk aşamalarda oyuncuların tepkisi ile karşılaşan yapım, gerek oynanış tarzı, gerek kamera açısı ile eleştirilerin hedefi olmuştu. Ancak gün geldiğinde ve çattığında işler biraz yön değiştirdi. Yeni oyun oldukça oturaklı ve ilgi çekiciydi. Tabii ki bu durum God of War'ı başarıya götüren ilk adımlar olarak karşımıza çıktı.

God of War, ilk ayında 131 milyon dolar gelir elde etmeyi başarmıştı. Satış anlamında Sony'i memnun eden oyun, Uncharted 4'ü ve Witcher 3'ü geçmeyi başardı.