Güncel

Spotify akıllı asistan için testlere başlıyor!

Spotify’ın ilk donanım cihazı olacak asistan, kullanıcıların araba kullanırken, ellerini kullanmadan Spotify aracılığıyla müzik dinlemelerine yardımcı olacak. Spotify ürünü herkese açık bir şekilde test etmeye hazırlanıyor.

Spotify akıllı asistan için testlere başlıyor!

Günümüzün en çok kullanılan çevrimiçi müzik platformu Spotify, ilk donanımsal ürününü kullanıcılar ile buluşturmaya hazırlanıyor. Araçlar için bir akıllı asistan geliştiren şirket, sesle kontrol edilebilen akıllı araç asistanını yakında test etmeye başlayacak.

Spotify akıllı asistan için testlere başlıyor!

Spotify yakında test etmeye başlayacak olduğu, sesle kontrol edilebilen akıllı araç asistanı ile birlikte, insanların araba kullanırken Spotify’ı nasıl dinlediklerini öğrenmeyi planlıyor. Test kullanımı dahilinde bazı Spotify Premium kullanıcıları cihaza ücretsiz sahip olabilecek.

Adının ‘Car Thing’ olarak belirlendiği cihaz, araçların 12 voltluk çıkışına (otomobil çakmağı bölümüne) takılıyor ve Bluetooth aracılığıyla hem arabaya hem de telefona bağlanabiliyor. Cihazın aktive olması için ”Hey Spotify” komutu yeterli oluyor. Bu komutun ardından dinlemek istediğiniz şarkıyı söyleyebilirsiniz, zira kullanıcının Spotify hesabına bağlanan cihaz saniyeler içerisinde çalma listelerine ulaşıyor. Tıpkı Google Asistan'ın çalışma prensibinde olduğu gibi çalışıyor.

Bir tarafında daire şeklinde bir ekranı olan Car Thing, bu ekranda çalan şarkıyla ilgili bilgi veriyor. Cihazın diğer tarafında ise şarkı listelerinin ayarlanmasına yarayacak bir takım butonlar yer alıyor. Önümüzdeki haftalarda test aşamasına geçecek cihazın, şu an için sadece ABD sınırları dahilinde kullanılabileceğini ayrıca belirtelim.

Spotify akıllı asistan için testlere başlıyor! - Resim : 1

Şirket, cihazın ilk donanım ürünleri olmasına rağmen donanım dünyasına daha fazla girmek gibi bir düşüncelerinin olmadığını, asıl amaçlarının dünyanın en iyi müzik dinleme platformu olmak olduğunun altını çiziyor.

Yine de şirkete yakın kaynaklardan öğrenildiğine göre Car Thing dışında Spotify, Voice Thing ve Home Thing isimlerini de tescilletmiş durumda, ki bu da şirketin evlerde çalışacak akıllı bir cihaz üzerinde daha çalıştığının ipucu olabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.